Wysoki poziom Wiedzy Hotelarskiej uczniów ZSHG - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Wysoki poziom Wiedzy Hotelarskiej uczniów ZSHG

19
styczeń
Wysoki poziom Wiedzy Hotelarskiej uczniów ZSHG

Sofia Ustenko i Dawid Miotk, uczniowie Technikum Hotelarskiego w Gdyni, zostali finalistami Etapu Okręgowego XII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Ten sukces otworzył im drzwi do rywalizacji o tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej 2021 w ostatnim już etapie tego prestiżowego konkursu, który odbędzie się w kwietniu.

Olimpiadę Wiedzy Hotelarskiej organizuje Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Tytuł przewodni tegorocznej edycji konkursu brzmi „Działania proekologiczne w nowoczesnym hotelarstwie i gastronomii”. Etap Okręgowy przeprowadzony ze względu na epidemię koronawirusa w formie online, polegał na rozwiązaniu 60 pytań testowych z zakresu organizacji pracy w hotelarstwie, obsługi konsumenta oraz protokołu dyplomatycznego. Wzięło w nim udział aż 155 uczniów ze szkół hotelarskich z całej Polski. Najwyższą liczbę punktów zdobyła Sofia Ustenko, a Dawid Miotk otrzymał bardzo wysoką punktację. Tym samym nasi uczniowie znaleźli się w grupie 30 finalistów i w kwietniu br. powalczą o tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej 2021.

 Przed nimi teraz przygotowania do finałów, ale oboje są mocno zmotywowani i mają ogromny potencjał.  Najważniejsze jest to, że mają duże wsparcie wśród nauczycieli i Zespołu Dyrekcyjnego naszej szkoły-  mówi Katarzyna Thiel-Winkler, wicedyrektor Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni.

Na tym nie koniec sukcesów Sofii i Dawida – zakwalifikowali się również do finału Ogólnopolskiego Konkursu „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej”, który z kolei organizuje Zespół Szkół „Elektryk” w Słupsku.

– Sofia dopiero debiutuje w konkursach i olimpiadach, ale już teraz jesteśmy z niej bardzo dumni. Jest stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Z kolei Dawid bierze udział w wymianach międzynarodowych, projektach i konkursach. Jest bardzo aktywny społecznie nie tylko w szkole, ale także w miejscowości, z której pochodzi. Kibicujemy naszym uczniom i czekamy na kolejne ich sukcesy  – dodaje  Katarzyna Thiel-Winkler.  


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek