Wybitne osiągnięcia naukowe biologów, chemików i fizyków z III LO w Gdyni - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Wybitne osiągnięcia naukowe biologów, chemików i fizyków z III LO w Gdyni

06
czerwiec
Wybitne osiągnięcia naukowe biologów, chemików i fizyków z III LO w Gdyni

Znakomicie spisali się w kończącym się  właśnie roku szkolnym 2019/20 uczniowie gdyńskiej Trójki specjalizujący się w zakresie nauk, których istotą jest przeprowadzanie doświadczeń laboratoryjnych, tj. biologii, chemii oraz fizyki i techniki .

Do finału ogólnopolskiego XLVIII Olimpiady Biologicznej awansowało z III LO aż 3 uczniów: Maciej Dercz, Mieszko Czapliński oraz Marceli Skrzypczak, który zajął piąte miejsce w Polsce, zdobył tytuł laureata oraz został zakwalifikowany ( jako zawodnik rezerwowy ) do olimpijskiej reprezentacji Polski  na tegoroczną Międzynarodową Olimpiadę Biologiczną.

W rozegranym w Szczecinie finale I Olimpiady Wiedzy o Mózgu wystąpiło 4 uczniów z klas biologiczno-chemicznych: Robert Brzeziński, Laura Kosel, Kaja Stempin i Hannah Calvo ( zdobyli tytuły finalistów ). Zaś do finału XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej awans uzyskali kolejni znawcy biologii z gdyńskiej Trójki: Aleksander Warzecha i Mieszko Czapliński. Finał ten odbędzie się w najbliższy weekend w Tucholi ( 7-9 VI 2019 ).

Tytuły finalistów LXV Olimpiady Chemicznej zdobyli: Jan Horackiewicz oraz Marcin Kwidziński z klas biologiczno-chemicznych.

Jeszcze większy sukces odnieśli w finale LXVIII Olimpiady Fizycznej wywodzący się z klas matematyczno-fizycznych: Kamil Iwanowski oraz Michał Umiński, którzy zdobyli tytuły laureatów. Michał został powołany do olimpijskiej reprezentacji Polski na II Europejską Olimpiadę Fizyczną w  Rydze na Łotwie ( 1-4.06.2109 ).

Z kolei w XLV Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości znakomicie spisali się: Jan Struziński, Łukasz Gałecki i Mateusz Mazurkiewicz , których projekt satelitarny – DRON STRATOSFERYCZNY dał jego autorom tytuły laureatów.

Wiesław Kosakowski – dyrektor III LO w Gdyni


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek