Wybierz Młodzieżową Radę Miasta Gdyni - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Wybierz Młodzieżową Radę Miasta Gdyni

09
październik
Wybierz Młodzieżową Radę Miasta Gdyni

Młodzi, ambitni, pełni zapału i z głowami wypełnionymi szeregiem ciekawych pomysłów. Tacy kandydaci poszukiwani są do Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni. Za nami zgłaszanie kandydatur, zaś już 24 października odbędą się wybory, które wyłonią młodych radnych VI kadencji.

Młodzieżowa Rada Miasta to grupa młodych ludzi w wieku 15-21 lat, wybranych przez swoich rówieśników w demokratycznych wyborach organizowanych w gdyńskich szkołach. Jej zadaniem jest reprezentowanie gdyńskiej młodzieży oraz zwracanie uwagi władz samorządowych na potrzeby młodych mieszkańców, a także wyrażanie opinii o działaniach organów samorządu terytorialnego w zakresie dotyczącym młodzieży. Młodzieżowi radni mają możliwość inicjowania i realizowania różnorodnych projektów dla młodzieży.

Radni wybierani są co dwa lata począwszy od września 2011 r., kiedy to Młodzieżowa Rada Miasta Gdyni została powołana uchwałą.

Kandydaci do Młodzieżowej Rady Miasta mogą wziąć udział w spotkaniach z młodzieżowymi radnymi obecnej kadencji. Wystarczy skontaktować się z Magdaleną Anuszek z Biura Rady Miasta telefonicznie 58 668 87 81 lub mailowo m.anuszek@gdynia.pl.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek