Uczniowie uczniom - niezwykły projekt społeczny II LO - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Uczniowie uczniom – niezwykły projekt społeczny II LO

15
marzec
Uczniowie uczniom – niezwykły projekt społeczny II LO

Dominika Chrząszcz, Paulina Koziorzemska, Anna Kabath i Marianna Wolff są uczennicami trzeciej klasy II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Gdyni i w tym roku szkolnym biorą udział w olimpiadzie “Zwolnieni z Teorii”.
W naszej ocenie wielu młodych ludzi nie ma pomysłu na siebie i na to co robić po maturze. Wybór studiów, przyszłości i swojej własnej drogi życiowej to niełatwa decyzja – mówią uczennice gdyńskiej “Dwójki”. I dodają:– Tutaj z pomocą przychodzimy my i nasz projekt społeczny, który powstał z myślą o osobach młodych, niezdecydowanych, które nie są jeszcze pewne jaką drogę wybrać.

Już w marcu, specjalnie dla gdyńskich gimnazjalistów i w ramach projektu “Choose your way”, zostaną zorganizowane spotkania ze studentami Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Gdańskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 15 marca o godzinie 10:00 w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni ul. Wolności 22 B. Kolejne spotkanie, potwierdzone przez władze Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, odbędzie się 27 marca o godzinie 9.00 również w II LO. Studenci szczegółowo opowiedzą o kierunkach, uczelniach i perspektywach zatrudnienia, co na pewno pomoże licealistom w podjęciu decyzji o wyborze szkoły.

Wszelkie informacje na temat projektu i dat planowanych spotkań można znaleźć na stronie projektu na Facebooku. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obserwowania i śledzenia działań licealistek i ich niezwykłego, społecznego projektu.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek