Uczę się #wGdyni – pomocny informator - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Uczę się #wGdyni – pomocny informator

26
kwiecień
Uczę się #wGdyni – pomocny informator

Ponad 2 tysiące uczennic i uczniów kończy niebawem edukację w gdyńskich szkołach podstawowych. Stoją oni przed wyborem dalszej drogi kształcenia. Pomoże im w tym specjalna publikacja – informator o gdyńskich szkołach ponadpodstawowych.


Ósmoklasiści przygotowujący się do wyboru szkoły ponadpodstawowej mogli już uczestniczyć on-line w Gdyńskiej Giełdzie Szkół oraz Gdyńskiej Giełdzie Zawodów. Teraz mają jeszcze do dyspozycji 82-stronicowy informator zawierający ofertę edukacyjną gdyńskich szkół ponadpodstawowych. Przypomnijmy, że uczniów wybierających szkołę nie obowiązuje rejonizacja. Oznacza to, że mogą wybrać dowolną szkołę średnią czy to w miejscu swojego zamieszkania, czy poza nim. W Gdyni uczniowie mogą wybrać 3 szkoły a w nich nieograniczoną liczbę oddziałów.

– Wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z pierwszych ważnych decyzji w życiu każdej osoby – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – To decyzja, która będzie wpływała na późniejszą drogę zawodową i rozwój przyszłej kariery. Przygotowany informator jest drogowskazem i przewodnikiem po bogatej ofercie edukacyjnej gdyńskich placówek. Znajdują się w nim, także osiągnięcia uczniów, dostępne pozalekcyjne aktywności oraz wskazówki dotyczące wsparcia doradcy zawodowego. Jestem przekonany, że w gdyńskiej szkole znajduje się klasa o wymarzonym profilu i zawodzie, w której nauka będzie kolejnym szczeblem do realizacji planu, jakim jest zdobycie upragnionego zawodu. Zachęcam do lektury informatora i życzę powodzenia w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej – dodaje Bartosz Bartoszewicz.

Uczniowie znajdą w informatorze charakterystyki placówek – to nie tylko informacje o profilach klas, ale i o dotychczasowych osiągnięciach uczęszczającej do nich młodzieży, czy aktywnościach pozalekcyjnych. Z informatora dowiedzą się również wszystkiego na temat kwalifikacyjnych kursów zawodowych, przeliczania ocen na punkty, czy też osiągnięć ucznia wymienionych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.


Dodatkowa bogata i różnorodna oferta szkół została wzbogacona o:

informacje dotyczące wsparcia doradcy zawodowego realizowane przez doradców zawodowych z Poradni Psychologicznych, Powiatowego Urzędu Pracy, Fundacji Gospodarczej. To takie kompendium wiedzy o rozwijaniu zasobów i kompetencji interpersonalnych, poznania oferty edukacyjnej, zawodów i lokalnego rynku pracy oraz planowania własnego rozwoju i podejmowania decyzji edukacyjno-zawodowych;

działania Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości przedstawiającego doradztwo, szkolenia, projekty, wydarzenia pomocne w wyborze dalszej ścieżki edukacji a w przyszłości kariery;

projekty realizowane przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gdyni, których celem jest wsparcie uczniów w rozwoju, możliwość odbycia stażu i praktyki zawodowej, uczestnictwa w szkoleniach certyfikowanych;-

informacje o działaniach Centrum Nauki Experyment, gdzie poza możliwością odbycia wolontariatu w instytucji kultury oraz wzięciu udziału w organizacji wydarzeń, m.in. NaukoweLove czy Noc Naukowców, wolontariusze mogą również reprezentować Centrum podczas pikników i festynów naukowych, a także wspierać codzienne działania CNE. To także miejsce gdzie uczniowie on-line mogą ułatwić sobie naukę przed egzaminem, korzystając z Facebooka oraz YouTuba CNE, pod hasłem #zdalnyexperyment.

Zachęcamy do lektury informatora o gdyńskich szkołach ponadpodstawowych


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek