Tu nauka idzie jak z nut - nabór do Szkoły Muzycznej - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Tu nauka idzie jak z nut – nabór do Szkoły Muzycznej

21
kwiecień
Tu nauka idzie jak z nut – nabór do Szkoły Muzycznej

Jeżeli na Wzgórzu Św. Maksymiliana słychać muzykę, to z pewnością jest znak, że w pobliżu znajduje się jedna z najstarszych w mieście placówek oświatowych – Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Zygmunta Nosowskiego. Właśnie prowadzi nabór na rok szkolny 2020/2021 dla kandydatów w wieku 7-16 lat (do 18 maja) oraz informuje o egzaminach wstępnych II stopnia (podania należy składać do 27 maja).

W szkole realizowane są zajęcia na wielu instrumentach. Oprócz nauki gry na fortepianie, skrzypcach, altówce, wiolonczeli, kontrabasie, gitarze, flecie, klarnecie, oboju, fagocie, trąbce, waltorni, akordeonie i instrumentach perkusyjnych, uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia biorą udział w zajęciach chóru ogólnoszkolnego, orkiestry smyczkowej, zespołów wokalno-instrumentalnych i instrumentalnych.

Szkoła ma mnóstwo sukcesów. Jej uczniowie rokrocznie odbierają z rąk Prezydenta Miasta Gdyni stypendia naukowe za dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia artystyczne. Zdobywają też wiele nagród w konkursach na poziomie krajowym i międzynarodowym, m.in. w Nowym Jorku, Rydze czy na Słowenii. To szkoła tętniąca muzyką. Nauczyciele i uczniowie zapraszają mieszkańców na liczne koncerty z cyklu „Scena Dla Młodych”.

Nauka w szkole jest bezpłatna.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

Szczegółowe informacje o rekrutacji: www.szkolamuzgdynia.pl/rekrutacjasm

Profil na Facebooku


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek