Szukasz pomocy psychologa? Zadzwoń! - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Szukasz pomocy psychologa? Zadzwoń!

08
wrzesień
Szukasz pomocy psychologa? Zadzwoń!

Choć szkoły są od września otwarte i większość uczniów wróciła do nauki w placówkach, stres i niepewność spowodowane zagrożeniem epidemicznym mogą być dotkliwe zarówno dla dzieci, jak też dorosłych. W trosce o zapewnienie wszystkim pomocy, Gdynia prowadzi Telefoniczny Punkt Konsultacyjny. 

Przez ostatnie miesiące epidemia odciska swoje piętno na życiu mieszkańców naszego miasta. Odpowiadamy na zagrożenie zdrowia gdynian, nie tylko zabezpieczając środki higieniczne i ochrony w instytucjach oraz placówkach samorządowych, ale też udzielając mieszkańcom szerokiego wsparcia, także psychologicznego – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. 

Telefoniczny Punkt Konsultacyjnydziała od poniedziałku do piątku, od godz. 8.00 do 15.00 (do 11 września / od 14 września w godz. 8.00-18.00). Na mieszkańców Gdyni czekają psychoterapeuci gdyńskich poradni psychologiczno-pedagogicznych. Już dziś można skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia, dzwoniąc na numer Gdyńskiego Centrum Kontaktu: 58 626 26 26 – skąd nastąpi połączenie z Telefonicznym Punktem Konsultacyjnym.

Psycholodzy z gdyńskich poradni służą pomocą mieszkańcom już od wiosny. Zalecenia co do zachowania dystansu społecznego izolacja i poczucie zagrożenia mogą mieć bowiem bardzo poważne konsekwencje dla naszego zdrowia.

Jeśli czujecie,że sytuacja powoli zaczyna Was przerastać, dopada Was poczucie utraty kontroli nad własnym życiem, odczuwacie niepokój, lęk, zagubienie i chcecie porozmawiać z profesjonalistą w atmosferze akceptacji oraz zrozumienia, zapraszamy. Dzwońcie. Czekamy na Was! – tak Lucyna Lewandowska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Gdyni zachęcała gdynian do skorzystania z pomocy już w kwietniu tego roku.

TELEFONICZNY PUNKT KONSULTACYJNY

Poniedziałek-Piątek
8.00-15.00 (do 11 września)

8.00-18.00 (od 14 września)

58 626 26 26 (łączenie przez Gdyńskie Centrum Kontaktu)


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek