Menu górne

Kategoria

Spełniaj marzenia podczas międzynarodowego festiwalu

Spełniaj marzenia podczas międzynarodowego festiwalu

Tym razem do zmagań zaprasza Goleniowski Dom Kultury. Placówka po raz 31 pierwszy organizuje konkurs plastyczny dla dzieci z całego świata. Do udziału zachęca również uczniów gdyńskich szkół.

 

XXXI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej Color Art, pod patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO, organizuje Goleniowski Dom Kultury (zachodniopomorskie). Oprócz nagród rzeczowych laureaci mają okazję wyjechać do Międzywodzia na finał festiwalu połączony z kilkudniowymi warsztatami artystycznymi. Tegorocznym tematem konkursu jest hasło „Marzenia się spełniają”.

Do udziału w konkursie zapraszane są wszystkie chętne dzieci oraz młodzież. Zgłosić mogą się osoby indywidualne, ale także placówki edukacyjne, instytucje kultury oraz szkoły.

 

Zakładaliśmy, że temat będzie tym z gatunku łatwych i przyjemnych. Chcieliśmy nieco zneutralizować trudne czasy, w których przyszło nam żyć. Jednak im dłużej zastanawiamy się nad jego istotą, tym bardziej wydaje się on ważny i głęboki. Można przecież marzyć o młodszej siostrze lub nowej hulajnodze, ale również o spokojnym domu i bezpieczeństwie. Można wyobrażać sobie podróż na koniec świata, ale też myśleć o tym, aby ten szybko nie nastąpił. W pozornie uniwersalnym temacie jest wiec miejsce na różnorodne do niego podejście i rozumienie w różnoraki sposób – piszą o temacie konkursu organizatorzy.

 

Konkurs podzielony jest na trzy kategorie i trzy grupy wiekowe. Oprócz osobnej kategorii dla uczestników z powiatu goleniowskiego, w kategorii malarstwo bądź grafika mogą wziąć udział osoby od 6 do 17 lat. W przypadku grafiki przyjmowane są prace wykonywane metodą linorytu bądź monotypii. Prace do siedziby organizatora konkursu muszą wpłynąć do 25 marca.

 

Szczegółowy regulamin i kartę zgłoszenia organizatorzy zamieścili na swojej stronie internetowej.


Wróć do listy Następny wpis