Specjalny informator dla ósmoklasistów - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Specjalny informator dla ósmoklasistów

18
marzec
Specjalny informator dla ósmoklasistów

informator dla ósmoklasistów

Przed nami ważny czas dla gdyńskich ósmoklasistów, przed którymi ważne decyzje, dotyczące wyboru szkoły średniej. Pomoże im w tym informator, który jest kompendium wiedzy o ofercie edukacyjnej gdyńskich placówek oświatowych. W publikacji można znaleźć charakterystykę poszczególnych szkół ponadpodstawowych, opisy oddziałów i pozalekcyjnych aktywności.

Każdego roku gdyńskie szkoły średnie przygotowują nową ofertę dla kandydatów. Zmieniają się liczby i profile klas, w zależności od zainteresowań uczniów i potrzeb rynku pracy.

– Wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z pierwszych ważnych decyzji w życiu każdej osoby – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Z tą myślą przygotowaliśmy informator zawierający ofertę edukacyjną skierowaną do uczniów stojących u progu wyboru nowej ścieżki edukacyjnej. To doskonały przewodnik po bogatej ofercie gdyńskich szkół. Różnorodne profile klas oraz bogata paleta zawodów z pewnością pozwolą rozwijać pasje i zainteresowania, co będzie miało wpływ na dalszą ścieżkę edukacyjną a w przyszłości na karierę zawodową. Jestem przekonany, że w gdyńskiej szkole jest klasa o wymarzonym profilu i zawodzie, w której nauka będzie nie tylko kolejnym szczeblem edukacji, ale także realizacją planu, jakim jest zdobycie upragnionego zawodu.

 

Informator to kompendium wiedzy o ofercie edukacyjnej gdyńskich szkół ponadpodstawowych. Na 114 stronach znajdziemy charakterystykę gdyńskich szkół ponadpodstawowych, szczegółowy opis oddziałów, pozalekcyjne aktywności. Są tam również zamieszczone informacje o kursach zawodowych, przeliczaniu ocen na punkty czy też możliwości skorzystania ze wsparcia doradcy zawodowego.

Dodajmy, że uczniów wybierających szkołę ponadpodstawową nie obowiązuje rejonizacja. Oznacza to, że mogą wybrać dowolną szkołę średnią, czy to w miejscu swojego zamieszkania, czy poza nim.

 

W celu ułatwienia procesu rekrutacji zniesiony został limit ilości szkół jakie mogą w tym roku wybrać uczniowie. Dlatego w tym roku w Gdyni uczniowie mogą wybrać wszystkie szkoły, a w nich dowolną liczbę oddziałów.

Zachęcamy do przejrzenia informatora, który znajduje się pod LINKIEM

 

 

 


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek