Na zdjęciu znajduje się ilustracja przedstawiająca graf z dwiema strzałkami w kolorze zielonym i czerwonym przedstawiające tendencje wzrostowe i spadkowe.

,

Rynek pracy na Pomorzu w październiku 2023

Pomorskie Obserwatorium Gospodarcze (POG) zamieściło analizę rynku pracy za październik 2023 r. Zdaniem ekspertów koniunktura w wybranych sektorach gospodarki została negatywnie oceniona przez pracodawców.

 

Wyjątkiem są oceny formułowane w obszarze zakwaterowania i gastronomii oraz informacji i komunikacji. Najgorsze nastroje gospodarcze panują wśród jednostek zajmujących się handlem hurtowym, natomiast najgorsze pogorszenie ocen odnotowano wśród podmiotów prowadzących działalność w obszarze transportu i gospodarki magazynowej. Zaś największa poprawa oceny wystąpiła w przypadku informacji i komunikacji – czytamy w najnowszym raporcie POG.

 

W raporcie dowiecie się wszystkiego m.in. o tym, gdzie zgłoszono najwięcej wolnych o miejsc pracy i  aktywizacji zawodowej, jak kształtował się poziom bezrobocia i stopa bezrobocia w październiku 2023 r. Wszystkie informacje wraz z infografiki są dostępne TU.

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Gdyńscy zawodowcy – program podnoszenia jakości i dopasowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. Program współfinansowany w ramach Programu Edukacja w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz funduszu Współpracy Dwustronnej w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.