Menu górne

Kategoria

Ruszyła elektroniczna rekrutacja do gdyńskich szkół średnich

Ruszyła elektroniczna rekrutacja do gdyńskich szkół średnich

Ruszyła rekrutacja do gdyńskich szkół średnich. Na mapie Gdyni znajdziemy 14 publicznych liceów ogólnokształcących i 8 zespołów szkół technicznych, w tym trzy Centra Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego. W wyborze może pomóc gdyński informator dla gimnazjalistów. Rekrutacja trwa do 20 czerwca.
Oferta  gdyńskich  szkół  jest  wszechstronna  i  różnorodna,  a  co  najważniejsze, dostosowana  do  oczekiwań  młodzieży  oraz  potrzeb  stale  zmieniającego się i wymagającego rynku pracy. Jesteśmy przekonani, że każdy z Was znajdzie w gdyńskiej szkole klasę o wymarzonym profilu i zawodzie, w której nauka będzie  kolejnym szczeblem do realizacji planu, jakim jest zdobycie upragnionego zawodu – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. edukacji i zdrowia.

Gimnazjaliści z klas III rozpoczęli intensywne przygotowania do wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Aby ułatwić im podjęcie tej ważnej decyzji, stworzony został informator, z którego swobodnie można korzystać także na urządzeniach mobilnych.

Rekrutacja do gdyńskich  szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019 przeprowadzona jest w formie elektronicznej, do 20 czerwca. Kandydat rejestruje się w systemie na stronie: www.nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat.

Kandydat spoza Gdyni zakłada indywidualne konto dostępu do systemu (samodzielnie lub z pomocą szkoły pierwszego wyboru), a następnie wprowadza swoje dane osobowe.

Informacje dotyczące oferty edukacyjnej, etapów rekrutacji, terminów czy sposobu przeliczania ocen na punkty, znaleźć można w wydanym Informatorze o gdyńskich szkołach ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019, który dostępny jest w wersji papierowej w Wydziale Edukacji przy ul. Śląskiej 35-37 (pokój C102, I piętro) lub na stronie: Gdynia.pl oraz na Facebooku Gdynia edukacyjna.

 

Do pobrania:


Wróć do listy Następny wpis