Rekrutacja do szkół średnich - niezbędnik absolwenta - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Rekrutacja do szkół średnich – niezbędnik absolwenta

09
luty
Rekrutacja do szkół średnich – niezbędnik absolwenta

Maj to tradycyjnie miesiąc egzaminów. Zarówno dla maturzystów, jak i ósmoklasistów. To także okres rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. I choć jest jeszcze trochę czasu, już teraz warto sprawdzić, jak przygotować się do decyzji o wyborze nowej szkoły.

 

Przed ósmoklasistami pierwsza poważna decyzja dotycząca ich dalszej ścieżki edukacyjnej. Czeka ich majowy egzamin i wybór nowej szkoły.  To także czas wytężonej pracy młodych gdynianek i gdynian oraz zaangażowania dyrektorów szkół, nauczycieli, doradców zawodowych i rodziców, którzy wspierają uczniów w realizacji ich planów i marzeń – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – Każdy gdyński ósmoklasista ma zagwarantowaną bezpłatną pomoc. Przygotowaliśmy również pakiet niezbędnych informacji. Wierzę, że materiał ten będzie dla uczniów drogowskazem. Zachęcam do korzystania z jego zasobów.

 

Uczniów wybierających się do liceów bądź techników nie obowiązuje rejonizacja. Oznacza to, że mogą wybrać dowolną szkołę średnią, czy to w miejscu swojego zamieszkania, czy poza nim. W postępowaniu rekrutacyjnym do gdyńskich klas pierwszych czteroletnich liceów ogólnokształcących, pięcioletnich techników i branżowych szkół I stopnia absolwenci ośmioletnich szkół podstawowych mogą składać wniosek o przyjęcie do nie więcej niż pięciu szkół, które prowadzą takie postępowanie.

          Strona do logowania

 

Dla uczniów klas VIII najważniejszy moment w roku szkolnym nastąpi 24 maja, kiedy to rozpocznie się egzamin ósmoklasisty.


Harmonogram egzaminu ósmoklasisty: 

  1. język polski – 24 maja 2022 roku (wtorek) – godz. 9:00,
  2. matematyka – 25 maja 2022 roku (środa) – godz. 9:00,
  3. język obcy nowożytny – 26 maja 2022 roku (czwartek) – godz. 9:00.
  1. język polski – 13 czerwca 2022 roku (poniedziałek) – godz. 9:00,
  2. matematyka – 14 czerwca 2022 roku (wtorek) – godz. 9:00,
  3. język obcy nowożytny – 15 czerwca 2022 roku (środa) – godz. 9:00.


Termin ogłoszenia wyników – 1 lipca 2022 roku. 

Termin wydawania zdającym zaświadczeń oraz informacji – 8 lipca 2022 roku.

 

 

Terminy postępowania rekrutacyjnego i terminy postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2022/2023 do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych zostały ustalone Zarządzeniem Pomorskiego Kuratora Oświaty. Dostępne są tutaj

 

  1. Jak liczyć punkty z rekrutacji
  2. Gdzie skorzystać z powtórki z matematyki
  3. Jak trafnie wybrać szkołę ponadpodstawową
  4. Kto udziela doradztwa przy wyborze szkoły

 

Te i wiele innych materiałów dostępnych jest w niezbędniku

 


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek