Rekordowe środki dla pracowników oświaty z budżetu miasta - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Rekordowe środki dla pracowników oświaty z budżetu miasta

11
grudzień
Rekordowe środki dla pracowników oświaty z budżetu miasta

Gdyńska edukacja otrzyma rekordowo wysokie podwyżki // fot. Zespół Wczesnej Edukacji nr 1

Gdyński system oświaty jest jednym z najlepiej zorganizowanych w kraju. Świadczą o tym m.in. najlepsze wyniki egzaminów zewnętrznych i sukcesy uczniów. To efekt działań samorządu, a przede wszystkim ogromnego zaangażowania i pracy dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji. 1 stycznia dla kadry gdyńskiej oświaty zostaną przeznaczone dodatkowe środki z budżetu miasta w kwocie blisko 24 milionów złotych. Otrzymają je zarówno pełniący różne funkcje i zadania pedagodzy, jak i pracownicy obsługi i administracji.

Informacja o planowanych zmianach w wynagrodzeniu została już przekazana gdyńskim dyrektorom.

– Za nami trudny czas wynikający przede wszystkim ze znacznego spadku finansowania oświaty z budżetu państwa oraz zmian podatkowych, które spowodowały ogromny ubytek w budżecie miasta, a tym samym, „w portfelach” gdynianek i gdynian – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Dzięki racjonalnym decyzjom, Gdynia jest jednym z najmniej zadłużonych dużych miast w Polsce, co powoduje, że dzisiaj możemy zrobić odważny krok do przodu – zmiana sytuacji w zakresie finansowania, stabilna sytuacja finansowa Gdyni i zapowiedź zmian pozwalają dziś zwiększyć wysokości dodatków dla pracowników pedagogicznych oraz poziom wynagrodzenia pracowników obsługi i administracjii.

Planowane podwyżki w gdyńskiej edukacji łącznie wyniosą aż 23 951 347 mln zł, w tym dla pracowników pedagogicznych – w formie dodatków do podstawowego wynagrodzenia w kwocie 9 362 184 mln zł, a dla pracowników administracji i obsługi placówek oświatowych aż 13 321 776 mln zł oraz 1 267 387 mln zł dla pracowników księgowości i kadr oświatowych. Realizowane będą od 1 stycznia 2024 r.

W przypadku pracowników pedagogicznych będą dotyczyć dodatków: motywacyjnego, funkcyjnego dla dyrektorów i wicedyrektorów, mentorów/opiekunów staży, kierowników (sekcji w Szkole Muzycznej, warsztatów szkolnych, szkolenia praktycznego, internatu i dla zastępcy kierownika internatu, działu oraz pracowni w Młodzieżowym Domu Kultury, świetlicy szkolnej, bursy) oraz rekompensaty za trudne lub uciążliwe warunki pracy. Z kolei w administracji i obsłudze placówek oświatowych, zmiana wynagrodzeń może też dotyczyć propozycji zmian stanowisk lub zakresów obowiązków.

– Ogromną siłą gdyńskiej oświaty jest współpraca środowiska edukacyjnego i relacje, jakie nas łączą. To dobry moment, aby powiedzieć o dużym zaangażowaniu i silnym głosie przy projektowaniu tych rekordowych w kwocie zmian – pracodawców w placówkach oświatowych, czyli dyrektorów szkół i związków zawodowych – dodaje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek