Razem do zawodu, czyli CKZiU nr 1 w finale wojewódzkim - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Razem do zawodu, czyli CKZiU nr 1 w finale wojewódzkim

27
marzec
Razem do zawodu, czyli CKZiU nr 1 w finale wojewódzkim

28 marca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędzie się finał konkursu “Razem do zawodu”. Podczas gali wystąpią uczniowie Technikum Budowy Okrętów, wchodzącego w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdyni: Kacper Król, Jakub Olejniczak, Mateusz Sikorski i Maciej Szwed.
Chłopcy kształcą się w drugiej klasie w zawodzie technik mechanik lotniczy. Podczas gali zaprezentują projekt pn. “Jak zbudowany jest silnik lotniczy”. Opiekunem zespołu jest mgr inż. Monika Jabłońska – nauczycielka przedmiotów zawodowych w CKZiU nr 1 w Gdyni.

Konkursy dla uczniów pomorskich szkół zawodowych przeprowadzone zostały przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza, działającą na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Uczestnikami konkursów zawodowych byli uczniowie szkól zawodowych z terenu całego województwa pomorskiego, którzy tworzyli kilkuosobowe zespoły. Łącznie we wszystkich  konkursach wzięło udział 195 uczniów, którzy utworzyli 46 zespołów. Nad pracą uczniów czuwało 41 nauczycieli-opiekunów. Każdy zespół uczniowski przygotował na konkurs pracę wykonaną metodą projektu edukacyjnego. Metoda ta umożliwiała uczniom lepsze poznanie swoich mocnych i słabszych stron, stała się okazją do spróbowania aktywności, z którymi do tej pory nie mieli kontaktu. Praca metodą projektu edukacyjnego motywuje do rozwoju i zdobywania wiedzy w sposób nieszablonowy, pozaszkolny.

Konkursy zorganizowano w ramach 4 branż kluczowych dla rozwoju Pomorza:

  • ICT i elektronika
  • Transport, logistyka i motoryzacja
  • Turystyka, sport i rekreacja
  • Budownictwo

 


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek