Menu górne

Kategoria

Projekt ZUS

Projekt ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca nauczycieli szkół podstawowych do wzięcia udziału w akcji edukacyjnej pod nazwą Projekt z ZUS. To doskonała okazja aby uczniowie poszerzyli swoją wiedzę związaną z ubezpieczeniami społecznymi. Trzeba pamiętać, że ubezpieczenia społeczne
są nieodłącznym elementem naszego życia, zarówno zawodowego jak i prywatnego.

Projekt z ZUS to jedna lekcja, podczas której uczniowie dowiedzą się dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia można liczyć, jeśli opłaca składki. Zaletą Projektu z ZUS jest to, że może być prowadzony przez cały rok szkolony we wszystkich placówkach, które się do niego zgłosiły.

ZUS wspólnie z metodykami nauczania przygotował atrakcyjne dla uczniów materiały dydaktyczne. Nauczyciele natomiast mają do dyspozycji gotowy scenariusz lekcji, prezentację, film, karty projektu i arkusze ocen. Zapewniamy także wsparcie merytoryczne.

Podsumowaniem lekcji jest wykonany przez uczniów projekt edukacyjny, który wyjaśni dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Uczniowie wykonują go w 3-5 osobowych zespołach. Może mieć on formę krótkiego filmu, plakatu lub komiksu. Prace ocenione najwyżej w konkursie szkolnym trafią do słupskiego Oddziału ZUS, gdzie będą oceniane i kwalifikowane do kolejnych etapów: regionalnego i centralnego. Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a ich projekt będzie można zobaczyć na naszej stronie internetowej.

Aby wziąć udział w Projekcie z ZUS wystarczy przesłać do nas zgłoszenie mailowo pod adresami: klaudia.skoniecka@zus.pl lub alina.lepkowska@zus.pl, bądź też [i]tradycyjną pocztą na adres: ZUS Oddział w Gdańsku, Wydział Organizacji i Analiz, ul. Chmielna 27/33, 80-748 Gdańsk. Więcej informacji na temat projektu na stronie https://www.zus.pl/edukacja, a także pod nr tel. 58 3078613.

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS
województwa pomorskiego
Krzysztof Cieszyński
[i]


Wróć do listy Następny wpis