Na zdjęciu znajduje się czarna tablica z białym napisem: You're hired. czyli

,

Poszukiwanie nowej pracy w czasach zmian – raport gdyńskiego PUP

Czy wyzwania gospodarcze zmniejszyły zainteresowanie Polaków zmianą pracy? Według raportu ,,Praca w czasach zmian’’ przeprowadzonego przez Pracuj.pl mobilność zawodowa wcale nie zmalała, a kryzys spowodowany inflacją stał się dodatkową motywacją do szukania dobrze płatnej posady. Z raportu dowiadujemy się, że aż 38% badanych deklaruje chęć znalezienia nowej pracy. Sprawdźmy, jak wygląda poszukiwanie pracy w trudnym czasie kryzysu.

 

Cały raport znajdziecie na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni, a dokładnie TUTAJ. Są tu odpowiedzi na ciekawe pytania, m.in. na jakim poziomie utrzymuje się aktywność pracodawców, czy młodzi ludzie często zmieniają pracę i wyjeżdżają “za pracą”, co motywuje pracowników, jak często zmieniają branżę? Poszukajcie odpowiedzi.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Gdyńscy zawodowcy – program podnoszenia jakości i dopasowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. Program współfinansowany w ramach Programu Edukacja w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz funduszu Współpracy Dwustronnej w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.