Na zdjęciu znajduje się biały napis w języku angielskim napisany kredą na czarnej tablicy szkolnej

“Drzwi otwarte” gdyńskiego Chłodniczaka

Ogromnym sukcesem organizacyjnym zakończyły się “Drzwi Otwarte” w Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni. Tegoroczni ósmoklasiści zainteresowani swoim dalszym rozwojem w kierunkach wysokich technologii mogli “na własnej skórze” poczuć jak to jest być informatykiem, programistą czy mechatronikiem.

 

Było mnóstwo spotkań ósmoklasistów i ich rodziców z uczniami “Chłodniczaka”, nauczycielami, także pracodawcami oraz przedstawicielami uczelni wyższych. Były też setki rozmów o kształconych w szkole specjalnościach, możliwościach rozwoju i znalezienia dobrej pracy w przyszłości. Zresztą, zobaczcie sami, jak było w “Chłodniczaku” – zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z “Drzwi Otwartych”.

– Sporo osób zainteresował bardzo poszukiwany na rynku pracy “technik chłodnictwa i klimatyzacji” oraz “elektryk” i “elektronik”. Nasi goście mogli zajrzeć do naszych bardzo nowoczesnych pracowni i poznać świat wysokospecjalistycznych zawodów, spróbowali doświadczeń i pokazów w pracowniach zawodowych, podpatrzyli jak tworzy się podcasty. Próbowali swoich sił też jako twórcy komiksów – mówi Dorota Kotwicka, dyrektor Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych – Nasi uczniowie opowiadali też o tym jak rozwijają swoje pasje w projektach technicznych, opowiadali o praktykach i stażach, które odbywają.

Co proponuje ZSCHiE?

Swoje miejsce w szkole znajdą przyszli technicy chłodnictwa i klimatyzacji,  elektronicy, informatycy, mechatronicy, elektrycy i programiści. Więcej informacji o rekrutacji do “Chłodniczaka” i innych gdyńskich szkół ponadpodstawowych znajdziecie w Informatorze, o którym pisaliśmy TU.

 

 

Na zdjęciu znajduje się grafika - logotyp Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni. Na niebieskim tle znajduje się biało-czarny pingwin. nad nim jest napis ZSCHIE, czyli skrót nazwy szkoły.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Gdyńscy zawodowcy – program podnoszenia jakości i dopasowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. Program współfinansowany w ramach Programu Edukacja w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz funduszu Współpracy Dwustronnej w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.