Podnosimy jakość szkolnictwa zawodowego w Gdyni - nowy projekt UE - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Podnosimy jakość szkolnictwa zawodowego w Gdyni – nowy projekt UE

06
listopad
Podnosimy jakość szkolnictwa zawodowego w Gdyni – nowy projekt UE

Logotypy projektów dofinansowanych zer środków Unii Europejskiej.Mamy nie lada gratkę dla uczennic, uczniów, nauczycielek i nauczycieli CKZiU nr 1 i ZSET! Ruszamy z realizacją kolejnego projektu dofinansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021 – 2027. Gdynia otrzymała aż 5 762 944,44 zł na dostosowanie jakości edukacji w Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 i Zespole Szkół Ekologiczno-Transportowych do zmieniającej się gospodarki, w tym w szczególności do potrzeb branż kluczowych dla Pomorza, czyli branży mechanicznej, transportu drogowego, spedycyjno-logistycznej, elektroenergetycznej i transportu wodnego.

 

Mamy już trzy projekty, które uzyskały dofinansowanie w ramach środków europejskich, co bardzo mnie cieszy.  Nie wyobrażam sobie gdyńskiej edukacji bez dialogu z całym środowiskiem szkolnym, który już rozpoczęliśmy. Dzięki temu możemy zaplanować działania, które trafnie wskażą kierunki m.in. oferty szkolnictwa zawodowego do bieżących i prognozowanych potrzeb najmłodszych gdynian i gdynianek. Te, które będą realizowane w ramach naszego projektu, są właśnie odpowiedzią na aktualne wymagania i oczekiwania środowiska CKZiU nr 1 i ZSET oraz pracodawców, z którymi rozpoczynamy współpracę – podkreśla Oktawia Gorzeńska, wiceprezydentka Gdyni – Pamiętajmy, że rolą nowoczesnej szkoły zawodowej jest przygotowanie młodzieży do elastycznego funkcjonowania na dynamicznie rozwijającym się rynku pracy i taki rezultat tego przedsięwzięcia zakładamy.

 

Co dla CKZiU nr 1?

Uczennice i uczniowie otrzymają pakiet wsparcia. Ci, którzy kształcą się:

Z kolei nauczycielki i nauczyciele uczący w branży mechanicznej, spedycyjno-logistycznej, elektroenergetycznej i transporcie drogowym mogą liczyć na kurs języka angielskiego zawodowego, kurs Excel i wizyty studyjne w podobnych placówkach szkolnych spoza regionu. W przypadku kadry pedagogicznej kształcącej w ramach transportu wodnego zaplanowano studia podyplomowe z języka angielskiego specjalizowanego, kurs języka angielskiego zawodowego i wizyty studyjne w podobnych placówkach szkolnych spoza regionu

 

Co dla ZSET?

Uczennic i uczniowie otrzymają pakiet wsparcia. Ci, którzy kształcą się:

 

Z kolei nauczycielki i nauczyciele uczący w branży spedycyjno-logistycznej mogą liczyć na studia podyplomowe z logistyki, kurs języka angielskiego zawodowego, szkolenie z obsługi oprogramowania branżowego w logistyce i spedycji LoMag i MonzaEdu, wizyty studyjne w podobnych placówkach szkolnych spoza regionu. Dla kadry pedagogicznej kształcącej w branży elektroenergetycznej zaplanowano kurs języka angielskiego zawodowego i wizyty studyjne w podobnych placówkach szkolnych spoza regionu.

 

Efektem realizacji projektu do 31.08.2029 r. będzie dostosowanie jakości edukacji w tych placówkach do potrzeb dynamicznie rozwijającego się rynku pracy.

 

#FunduszeUE    #FunduszeEuropejskie

 

Wartość projektu:6 403 271,60,00 zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 5 442 780,86 zł

 

Photo by www.pixabay.com


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek