Po ukraińsku nad Bałtykiem - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Po ukraińsku nad Bałtykiem

06
kwiecień
Po ukraińsku nad Bałtykiem

Po raz pierwszy w naszym mieście odbył się Konkurs Piosenki Ukraińskiej dla dzieci. Uczestnikami byli uczniowie, reprezentujący kilka szkół podstawowych w Gdyni. Organizatorzy zapowiadają, że będą kolejne edycje wydarzenia.

Konkurs odbywał się na scenie Domu Marynarza, jego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 26 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gdyni, a współorganizatorem Stowarzyszenie In gremio prowadzące Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych w ramach projektu UNICEF i Miasto Gdynia.

– W procesie edukacji niezwykle istotne jest, aby każde dziecko miało możliwość rozwoju swoich talentów – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Gdyńskie szkoły w ostatnim czasie łączą wiele kultur i języków, nauczyciele starają się, aby każde dziecko miało szansę pokazać to, w czym jest najlepsze, stanąć na scenie, poczuć się dumnym ze swoich sukcesów. To dobrze, że gdyńska edukacja wspiera kulturę z krajów pochodzenia naszych uczniów i pokazuje jak pięknie możemy się różnić.

W konkursie wzięło udział ponad 20 uczestników konkursu – uczniów i podopiecznych placówek oświatowych z województwa pomorskiego. Uczestnicy konkursu wykazali się różnorodnym repertuarem i wysokim poziomem występu. Przed jury było trudne zadanie, wyłonienia najlepszych artystów, ale wielkie brawa należały się w wszystkim dzieciom, które stanęły przed publicznością.

Ostatecznie, w kategorii klas III-IV pierwsze miejsce zajęła Anzhelika Cherytska, drugie Kira Karpenko, trzecie Iryna Lubinets, a wyróżnienia przypadło Adrianie Dubyna.
Jeżeli chodzi o kategorię klas V-VI to na pierwszym miejscu uplasowała się Anstasia Tabakova, na drugim Andrii Dziuba, a na trzecim Yana Vyshynska. Wyróżnienie trafiło do Alisi Ovcharovej.
W kategorii klas VII-VIII pierwsze miejsce przypadło Jeva Eismontovych, drugie Darynie Suhak a trzecie zajął Lev Ovcharov. Tym razem wyróżnienia przyznano Marinie Pekhterevie.

Była jeszcze nagroda specjalna, która trafiła do Jeva Eismontovych.

Za organizację wydarzenia Szkole Podstawowej nr 26 na swojej stronie dziękuje Konsulat Ukrainy w Gdańsku.

// fot. Lucyna Soldenhoff


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek