Ogromny sukces gdynian w LXXV Olimpiadzie Matematycznej - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Ogromny sukces gdynian w LXXV Olimpiadzie Matematycznej

18
kwiecień
Ogromny sukces gdynian w LXXV Olimpiadzie Matematycznej

Podczas zawodów finałowych Olimpiady Matematycznej //fot. materiały organizatora

 

Zawody finałowe LXXV Olimpiady Matematycznej już za nami. Gdynię reprezentowała na nich wyjątkowa grupa uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP, będących uczniami akademickich klas matematyczno-fizycznych oraz matematyczno-informatycznych.

Niezwykle uzdolnieni matematycznie uczniowie z gdyńskiej Trójki zgarnęli liczne nagrody, dowodząc swojego olimpijskiego sukcesu. Krzysztof Karwik, z klas trzecich, zdobył nagrodę III stopnia, prezentując swoje wyjątkowe umiejętności. To jednak nie koniec osiągnięć, gdyż Antoni Nowosielski (klasa II) oraz Jakub Pieczonka (klasa III) otrzymali nagrody IV stopnia, a tytuły finalistów Olimpiady zdobyli Jan Ząbkiewicz (klasa II), Mateusz Byzdra, Igor Grono, Jeremi Baszun, Waldemar Lamandini oraz Olaf Targowski, wszyscy z klas III i IV.

– Chciałbym serdecznie pogratulować uczniom z III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni ich niesamowitych osiągnięć w LXXV Olimpiadzie Matematycznej. – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. jakości życia. – Ich pasja, determinacja i wyjątkowe umiejętności nie tylko przyniosły im zasłużone nagrody i wyróżnienia, ale również uczyniły Gdynię dumna. To wzór dla innych młodych ludzi i inspiracja dla naszego miasta. Jesteśmy dumni, że macie swoje korzenie w Gdyni i życzymy Wam dalszych sukcesów na drodze nauki i osobistego rozwoju.

Nad całą dziewiątką uczniów pieczę sprawował opiekun naukowy, Wojciech Tomalczyk z III LO. Jest on uznawanym profesorem oświaty i jednym z najlepszych nauczycieli matematyki w Polsce, który wspierał i inspirował uczniów w ich matematycznych wyzwaniach.

Krzysztof Karwik i Jakub Pieczonka zostali powołani do reprezentacji Polski na XXXV Zawody Matematyczne Państw Bałtyckich, które odbędą się w Tartu, Estonii, od 14 do 18 listopada 2024 roku.

Olimpiada Matematyczna nie tylko testuje umiejętności uczniów, ale również inspiruje do dalszego rozwoju naukowego. Dla „Trójki” to kolejny kamień milowy na drodze do kariery naukowej i osobistego sukcesu jej uczniów.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek