Nowy rok szkolny już za kilka dni - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Nowy rok szkolny już za kilka dni

27
sierpień
Nowy rok szkolny już za kilka dni

Kończą się wakacje i już za kilka dni uczniowie wrócą do szkół. Tradycyjnie 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. W Gdyni, oficjalna uroczystość inaugurująca naukę, odbędzie się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 przy ul. Morskiej 79.

– Kończy się lato i zapewne wielu wypoczętych uczniów już czeka, aby wrócić do szkół, gdzie spotkają się z długo niewidzianymi przyjaciółmi. Cieszymy się, tak jak i cała kadra oświatowa, na ten nowy rok szkolny. Wszystkie gdyńskie placówki edukacyjne są doskonale przygotowane. Przez okres wakacji trwały intensywne prace remontowe w kilkudziesięciu przedszkolach, szkołach podstawowych i średnich w różnych dzielnicach. To zarówno doraźne remonty, jak i poważniejsze inwestycje w rozbudowę, które w zdecydowanej większości udało się zakończyć w terminie, a te które będą kontynuowane, nie powinny w żadnym stopniu utrudniać nauki. Ale to nie koniec inwestycji w oświatę. Staramy się, by uczniowie we wszystkich dzielnicach naszego miasta mieli zapewnione możliwie jak najlepsze i porównywalne warunki do nauki. Zgodnie z planem w tym roku na modernizację placówek oświatowych miasto przeznaczy ponad 66 milionów złotychmówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. jakości życia – Na nowy rok szkolny 2021/2022 życzę Wszystkim, dyrektorom, nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji, uczniom i rodzicom, aby to był dobry rok, pełen uśmiechu, poszerzania horyzontów i realizacji marzeń.

Gdyńskie szkoły są gotowe na przyjęcie swoich uczniów. W trosce o ich bezpieczeństwo, jak też nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji we wszystkich placówkach wdrożone zostały wytyczne opracowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

W Gdyni naukę w roku szkolnym 2021/2022 podejmie ok. 26 tys. dziewcząt i chłopców. Do szkół podstawowych (klasy 0-VIII) uczęszczać będzie blisko 17 tys. uczniów i prawie 9 tys. do szkół ponadpodstawowych. Do szkolnych ławek po raz pierwszy w życiu zasiądzie 2009 pierwszoklasistów. Dla przedszkolaków przygotowano 237 oddziałów, w których rok szkolny rozpocznie 5830 dzieci.

Aby ułatwić dojazd uczniów do szkół na inaugurację roku szkolnego, 1 września zwiększona będzie liczba kursów wykonywanych pojazdami przegubowymi oraz uruchomione zostaną dodatkowe kursy:

• na linii 31 o godz. 8.20 z Karwin Nowowiczlińskiej do Orłowa SKM – Klif oraz o godz. 9.56 z Orłowa do Kaczych Buków,

• na linii 141 o godz. 8.16 z Pogórza Górnego oraz o godz. 9.37 z Witomina Sosnowej.

Na swoje stałe trasy powrócą linie szkolne 244 i 265. Zwiększona zostanie także liczba kursów na liniach S, 21, 31, 140, 141, 146, 147, 159, 160, 173, 181, 700 i 760, gdyż ponownie wykonywane będą kursy „szkolne” oznaczone w rozkładach jazdy literą „s”.

Szczegółowe informacje i rozkłady jazdy na stronie: www.zkmgdynia.pl.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek