Nowe laptopy dla gdyńskich uczniów - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Nowe laptopy dla gdyńskich uczniów

18
listopad
Nowe laptopy dla gdyńskich uczniów

Od wiosny 2020 roku gdyński samorząd pozyskuje sprzęt komputerowy z myślą wsparciu uczniów mierzących się ze zdalną nauką. Kilkaset sztuk nowego sprzętu: tabletów, drukarek, zestawów słuchawkowych, ale przede wszystkim komputerów wspomaga już pracę szkół. Do tej puli dołączyło właśnie kolejnych 75 laptopów.

Staramy się wspierać wszystkich gdyńskich uczniów i nauczycieli, którzy mogą mieć problem z dostępem do potrzebnego sprzętu komputerowego. – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Trudności te niejednokrotnie wynikają z kumulacji potrzeb: komputerów potrzebują jednocześnie i uczniowie, i rodzice, często także pracujący zdalnie. Od wiosny staramy się aktywnie reagować na wszystkie zgłaszane potrzeby. Samorząd Gdyni we współpracy z partnerami lokalnymi oraz mieszkańcami pozyskał kilkaset sztuk różnego rodzaju sprzętu: laptopów, komputerów stacjonarnych, czy tabletów. Od kilku miesięcy służą one już dzieciom i młodzieży z Gdyni.

75 nowych laptopów zostało zakupionych ze środków programu Zdalna Szkoła + za kwotę blisko 165 tys. zł.

Gdynia od lat inwestuje w sprzęt komputerowy dla szkół i rozwój kompetencji cyfrowych. Zaprocentowało to w marcu, podczas pierwszego przejścia placówek na naukę zdalną. Wiosenne zamknięcie szkół z powodu pandemii był sytuacją bez precedensu. Mimo tego, w bardzo krótkim czasie potrzebny sprzęt komputerowy powędrował do osób, które go potrzebowały. Samorząd zakupił bądź pozyskał od darczyńców laptopy, tablety czy zestawy słuchawkowe.

We współpracy z innymi miejskimi instytucjami, takimi jak Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoznano potrzeby dzieci i młodzieży z Gdyni w zakresie przygotowania do uczestnictwa w zajęciach online. Należy wspomnieć, że we wsparcie na rzecz uczniów zaangażowały się aktywnie gdyńskie firmy: Centrum Handlowe KLIF przekazało 190 tabletów, firma  Life at Refinitiv 77 laptopów, Centrum Handlowe RIVIERA 30 komputerów, a MediaExpert 120 zestawów słuchawkowych.

Pozyskane środki pochodzą z Programu Polska Cyfrowa 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek