Niebiesko-żółta sobota w Zespole Szkół Policealnych #wGdyni - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Niebiesko-żółta sobota w Zespole Szkół Policealnych #wGdyni

20
kwiecień
Niebiesko-żółta sobota w Zespole Szkół Policealnych #wGdyni

Maraton zumby pod okiem najlepszych instruktorek, warsztaty pierwszej pomocy, bezpłatne masaże i zabiegi kosmetyczne, animacje dla najmłodszych – Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych w najbliższą sobotę otwiera swoje drzwi z myślą o przyjaciołach z Ukrainy.

„Podaj rękę Ukrainie” to inicjatywa słuchaczy, pedagogów i wszystkich pracowników Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Gdyni przy ul. Żeromskiego 31. To placówka, w której kształcą się przyszli opiekunowie medyczni, masażyści, kosmetyczki, pomoce stomatologiczne, specjaliści od sterylizacji. W najbliższą sobotę przedstawiciele każdego z wydziałów przygotują to co umieją robić najlepiej, z myślą o przyjaciołach z Ukrainy.

– To ciekawa inicjatywa, która, poza wsparciem finansowym dla uchodźców, ma również charakter integracyjny – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Gdynia to miasto otwarte, od początku wojny gdynianie starają się wspierać naszych przyjaciół ze Wschodu. Wielu uchodźców znalazło w naszym mieście dom, przynajmniej do czasu, gdy będą mogli wrócić do swoich miast. Dobrze więc planować działania, które zintegrują nowych mieszkańców z gdynianami. Ważne jest bowiem, aby w naszym mieście każdy czuł się u siebie.

Na niebiesko-żółtą sobotę, szkoła zaprasza wszystkich gdynian: tych, którzy mieszkają tu od lat, tych, którzy przybyli z Ukrainy, wolontariuszy, oraz osoby, które chciałaby poznać bliżej ofertę szkoły. Atrakcje są tak przygotowane, aby każdy znalazł coś dla siebie. Uczestnicy będą się świetnie bawić, ale przy okazji mogą się też czegoś nauczyć – przewidziane są warsztaty z pierwszej pomocy.

– Każdy z nas chce pokazać to co umie robić najlepiej – zachęca Beata Sobczuk, nauczycielka z Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych. – Będzie więc strefa dla dzieci, dla których atrakcje przygotowują uczący się w naszej szkole przyszli terapeuci zajęciowi, będą bezpłatne masaże wybranych części ciała, wykonywane przez naszych słuchaczy, zabiegi kosmetyczne, kawiarenka, do której sami pieczemy ciasta i maraton zumby, aby od razu można było spalić kalorie.

Wszystkie atrakcje dla przyjaciół z Ukrainy są bezpłatne. Pozostali wrzucają dowolny datek do puszek, wyjątkiem jest maraton zumby, w którym udział kosztuje 20 złotych. Wszystkie zebrane pieniądze, zostaną przekazane na rzecz uchodźców.

Przedstawiciele szkoły, mają nadzieję, że osoby, które wezmą udział w niebiesko-żółtej sobocie zostaną w przyszłości słuchaczami Zespołu.

– W naszej szkle już uczy się kilka osób ze Wschodu, liczymy, że pojawią się kolejne, które będą chciały podnieść swoje kwalifikacje – dodaje Beata Sobczuk. – Jesteśmy szkołą przyjazną, otwartą, uczą się u nas nie tylko młodzi absolwenci szkół średnich, ale również osoby starsze, które chcą podnieść swoje kwalifikacje bądź znaleźć nowy zawód. Nauka w naszym Zespole jest bezpłatna.

Ukraińska sobota rozpoczyna się w Wojewódzkim Zespole Szkół Policealnych punktualnie od godziny 10.00. Drzwi są otwarte dla wszystkich chętnych. Więcej informacji na stronie szkoły.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek