Najmłodsi poznają tajemnice Bałtyku - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Najmłodsi poznają tajemnice Bałtyku

14
marzec
Najmłodsi poznają tajemnice Bałtyku

Zapraszamy na wyjątkowe zajęcia edukacyjne w Akwarium Gdyńskim. Już niedługo rozpocznie się realizacja projektu „Spotkanie z Morzem Bałtyckim”, dzięki któremu nawet 4500 najmłodszych z gdyńskich szkół i przedszkoli pozna pod okiem ekspertów tajniki życia w morskich głębinach.
Dla większości z nich to może być pierwsze w życiu poważne „Spotkanie z Morzem Bałtyckim” – do końca 2018 roku ze specjalnych zajęć edukacyjnych skorzysta nawet do 4500 podopiecznych gdyńskich przedszkoli i szkół podstawowych.

Jeszcze w tym tygodniu pierwsze grupy pojawią się w Akwarium Gdyńskim na kilkugodzinnych warsztatach, które obejmują na przykład zajęcia laboratoryjne ze sprzętem optycznym, zabawy edukacyjne, zajęcia terenowe czy zwiedzanie wystawy. Przedszkolaki mogą też liczyć na zajęcia plastyczne i udział w mini-przedstawieniu. Projekt jest dofinansowany przez Wydział Środowiska Urzędu Miasta, podobnie jak w przypadku edycji z poprzednich lat.

Jedne z warsztatów przeprowadzonych w poprzednich latach, fot. Akwarium Gdyńskie

Łącznie 150 zorganizowanych grup ma szansę skorzystać w tym roku z edukacyjnego projektu. Mogą w nim uczestniczyć wszystkie publiczne przedszkola na terenie Gdyni – chociaż w tym przypadku nie ma już wolnych miejsc – oraz wszystkie gdyńskie szkoły podstawowe, gdzie jeszcze większość miejsc czeka na zgłoszenia. Podstawówki będą pojawiać się w akwarium od marca do kwietnia (II klasy) oraz od września do grudnia (już jako III klasy).

– Jeżeli chodzi o publiczne przedszkola, mamy już brak wolnych miejsc, zapisało się 55 grup na 55 możliwych. Rezerwacja trwa natomiast jeszcze dla szkół podstawowych, gdzie do tej pory zgłosiły się 22 z 95 możliwych klas – mówi Małgorzata Żywicka, koordynator projektu w Akwarium Gdyńskim.

Grupy mogą liczyć do 30 osób. Jak informują organizatorzy, o przyjęciu grupy na bezpłatne zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji na temat rezerwacji na stronie www.akwarium.gdynia.pl.

 

Program zajęć ogólnie ma na celu popularyzację wiedzy na temat Morza Bałtyckiego. Przedszkolaki od 4. do 6. roku życia mogą skorzystać z warsztatów pod tytułem „Bałtycki dom i jego lokatorzy”, gdzie w formie zabawy poznają charakterystykę siedlisk współczesnych mieszkańców Bałtyku oraz rolę, jaką wybrani przedstawiciele bałtyckiej fauny i flory pełnią w naszym morzu. Szkoły podstawowe mają do wyboru natomiast temat przybliżający rośliny i zwierzęta „Co żyje w Bałtyku?” oraz „Ptasi Bałtyk”, który pozwoli na przyjrzenie się latającym gościom morskich wód.

W ramach zeszłorocznej edycji finansowanego przez Wydział Środowiska Urzędu Miasta projektu „Spotkanie z Morzem Bałtyckim” z bezpłatnych warsztatów w Akwarium Gdyńskim skorzystało w 2017 roku aż 180 grup, w tym 55 przedszkolnych, 94 ze szkół podstawowych i 31 z gdyńskich gimnazjów.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek