Mistrzowski pokaz w gdyńskiej szkole - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Mistrzowski pokaz w gdyńskiej szkole

19
grudzień
Mistrzowski pokaz w gdyńskiej szkole

Pokaz mistrzyń świata w gimnastyce artystycznej odbył się w ostatni piątek w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni // fot. Fundacja Corda

Pokaz mistrzyń świata w gimnastyce artystycznej odbył się w ostatni piątek w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni. Wzięły w nim udział seniorki oraz juniorki, w tym reprezentantka Polski.

Organizatorem pokazów gimnastyki artystycznej w Gdyni, na najwyższym światowym poziomie była Fundacja Corda, która powstała w celu propagowania aktywnego stylu życia dzieci poprzez prowadzenie zajęć z gimnastyki artystycznej w połączeniu z elementami tańca czy akrobatyki. Mimo, że sam pokaz adresowany był przede wszystkim do obecnych i przyszłych zawodniczek zainteresowanych tą dyscypliną sportu, wzięli w nim udział również miłośnicy gimnastyki artystycznej.

– Dzisiaj w Gdyni mieliśmy okazję zobaczyć pokaz pięknej dyscypliny sportu, gimnastyki artystycznej na światowym poziomie – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – To niezwykłe wrażenia i bardzo wiele wspaniałych emocji.

O emocje i piękno widowiska zadbały uczestniczki pokazu, wśród których znalazły się Darja Varfolomeev, Mistrzyni Świata Seniorek 2023, zdobywczyni pięciu złotych medali, która zwyciężyła w wieloboju oraz w każdym przyborze oraz Liliana Lewińska, dwukrotna Mistrzyni Świata Juniorek 2023, zdobywczyni dwóch złotych medali w układzie z maczugami oraz w układzie ze wstążką.

– Gimnastyka artystyczna to jedna z tych dyscyplin, które w naszym mieście są niezwykle popularne. Niedawno nagradzaliśmy zawodniczki dwóch gdyńskich klubów: Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej Gdynia oraz UKS Jantar, które odnoszą znakomite sukcesy – przypomina Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Pokaz w gdyńskim Zespole Szkół Sportowych Ogólnokształcących wzbudził duże zainteresowanie gdyńskich zawodniczek.

– W Zespole Szkół Sportowych Ogólnokształcących w Gdyni mieliśmy dziś święto gimnastyki artystycznej – mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta w Gdyni. – To szkoła, która jest od zawsze związana z gimnastyką artystyczną, jedyna posiadająca tak wspaniałą halę, z takim podłożem. Pokazy mistrzyń, które są wzorcem dla naszych dziewczyn, dla tych młodych zawodniczek, to coś pięknego. Pamiętajmy o tym, że Gdynia zawsze stała gimnastyką sportową. Jest mnóstwo zawodniczek, które zawsze pokazywały, że w Gdyni dobrze się trenuje gimnastykę artystyczną, a potem z tą gimnastyka wiąże się swoją przyszłość.

Zarówno organizatorzy jak i dyrekcja mają nadzieję, że propagowanie tej dyscypliny sportu z udziałem zawodniczek z największymi osiągnięciami na świecie zachęci młode gdynianki do aktywności sportowej.

– W naszej szkole gościmy dziś mistrzynie świata w gimnastyce artystycznej – mówi Marek Prusak, dyrektor Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących. – Cieszymy się bardzo, mamy wspaniałe obiekty, kadrę trenerską, więc tutaj także nasze miasto jest dumne z osiągnięć sportowych. Mam nadzieję, że takie pokazy będą skutkowały tym, że coraz więcej młodych dziewczyn będzie chciało trenować gimnastykę artystyczną.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek