Mistrzowie matematyki i informatyki z gdyńskiej Trójki! - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Mistrzowie matematyki i informatyki z gdyńskiej Trójki!

02
luty
Mistrzowie matematyki i informatyki z gdyńskiej Trójki!

Jeśli programowanie i matematyka to klucze do zawodowego sukcesu, możemy być spokojni o przyszłość gdyńskiej młodzieży. Koniec 2020 roku przyniósł uczniom III LO w Gdyni wyjątkowe osiągnięcia na zawodach matematycznych oraz konkursach informatycznych.

Gratuluję wszystkim wyróżnionym uczniom. Te osiągnięcia są wynikiem ich pasji, ciężkiej pracy i wytrwale rozwijanych zainteresowań. Jest to również sukces wszystkich osób związanych z gdyńską oświatą: dyrektorów, pedagogów, nauczycieli a także wspierających ich rodziców, którzy również są ważną częścią szkolnej społeczności Gdyni. – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Sukcesy informatyczne

W rozegranych w grudniu 2020 roku XVI Potyczkach Algorytmicznych – najbardziej prestiżowym i jednym z najstarszych indywidualnych konkursów programistycznych organizowanych w Polsce dla studentów uniwersyteckich kierunków informatycznych, Bartłomiej Czarkowski, uczeń Gdyńskiej Trójki zajął dwunaste miejsce i awansował do finału zawodów, gdzie zajął XIII miejsce. Powodem do dumy są również wyniki zawodów szkolnych XXVII Olimpiady Informatycznej. W każdym województwie wyróżniono 10 najlepszych uczestników etapu szkolnego Na Pomorzu wszyscy są z klas matematyczno-informatycznych w III LO w Gdyni. Wyróżnieni zawodnicy to: Jakub Rożek, Dominik Smater, Kajetan Lewandowski, Franciszek Witt, Wojciech Raczuk, Mateusz Wasilewski, Bartłomiej Czarkowski, Stanisław Czech, Michał Racinowski, Olaf Targowski.

Sukcesy matematyczne

Tysiąc szkolnych drużyn z różnych krajów Europy, w tym m.in. z Austrii, Czech, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Węgier, Wielkiej Brytanii wystartowało w międzynarodowych zawodach matematycznych Nábój 2020. Tutaj również znakomicie zaprezentowali się uczniowie III LO.

W kategorii JUNIOR zespół III LO w Gdyni w składzie: Jan Borowski, Marianna Gołębiewska, Bartłomiej Kojacz, Zuzanna Ossowska i Franciszek Witt zajął szóste miejsce  w Europie, czwarte w Polsce i pierwsze na Pomorzu. a kolejny zespół z Gdyńskiej Trójki tworzony przez: Tymona Cichockiego, Bartłomieja Czarkowskiego, Krzysztofa Kujawę, Wojciecha Raczuka i Dominika Smatera zdobył dziesiąte miejsce w Europie i siódme w Polsce (drugie na Pomorzu).

Kolejne w tej kategorii dwie drużyny z III LO w Gdyni zajęły w tej wyjątkowej matematycznej rywalizacji miejsca: 67. i 68. (skład drużyny z miejsca 67: Karol Grzegorzewski, Piotr Lange, Michał Masłowski, Olga Palikowska, Olaf Targowski, skład drużyny z miejsca 68: Anna Charamsa, Tomasz Ebertowski, Lena Idczak, Waldemar Lamandini, Igor Sobociński). Warto podkreślić, że w kategorii JUNIOR wystartowało aż 569 zespołów!

Z kolei w kategorii SENIOR w gronie 364 drużyn najwyższe miejsce z pomorskich zespołów, czyli dwunaste w Europie i siódme w Polsce zajęła także reprezentacja III LO w Gdyni w składzie: Justyna Palikowska, Mateusz Scharmach, Kajetan Lewandowski, Franciszek Sulima i Michał Wiliński. Kolejna drużyna z III LO zajęła dziewiętnaste miejsce w Europie i trzynaste w Polsce (drugie na Pomorzu). Drużynę stanowili: Michał Sajkowski, Kacper Bober, Michał Kostyk, Mateusz Andryszak, Antoni Stachowski. 

Sukcesy uczniów są dla nas ogromnie ważne. Społeczność szkolna jest z nich dumna. – mówi Wiesław Kosakowski, dyrektor III LO w Gdyni. – Zdolności informatyczne oraz matematyczne uczniów przekładają się na ich liczne osiągnięcia. Zadania w Náboju wymagają inwencji i pomysłowości, a sukces nie zależy tylko od indywidualnych umiejętności zawodników, ale także od efektywnej współpracy całej drużyny. Celem jest pobudzenie wyobraźni, rozwijanie myślenia logicznego i ukazanie uczniom piękna matematyki. – dodaje Wiesław Kosakowski.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek