Menu górne

Kategoria

Mistrzowie Arduino

Mistrzowie Arduino

 

Uczniowie z Gdyni otrzymali granty technologiczne w ogólnopolskim programie

Mistrzowie Arduino – projekt przedstawiony przez Stowarzyszenie Pod Wspólnym Niebem z Gdyni zachwycił komisję grantową. Teraz członkowie instytucji otrzymają środki na zakup elementów potrzebnych do przeprowadzenia edukacyjnej lekcji i powalczą w drugim etapie rozgrywek.

Wiedza zapakowana do pudełka
Fajne Granty to program realizowany przez Fundację CoderDojo Polska i firmę T-Mobile Polska. Jego celem jest wsparcie inicjatyw i środowisk zajmujących się szerzeniem nauki programowania skierowanej do społeczności lokalnej. Motywem tej edycji programu było Fajne Pudełko. Wyzwaniem, które czekało na uczestników, było wymyślenie scenariusza zajęć wraz z materiałami potrzebnymi do ich przeprowadzenia. Wszystko musiało zmieścić się w jednym, niezbyt dużym pudełku! Przyznane granty posłużą teraz do zakupu elementów potrzebnych właśnie do przeprowadzenia tych zajęć edukacyjnych.

Kreatywne pomysły na wagę złota
Komisja Grantowa w składzie: eksperci Agnieszka Bilska i Robert Król, Małgorzata Rybak-Dowżyk z T-Mobile Polska, Krystyna Kulisz-Jackowska i Radosław Jackowski z Fundacji CoderDojo Polska, wybrała 30 najciekawszych projektów. Wśród nich znalazł się właśnie pomysł zaproponowany przez członków Stowarzyszenia Pod Wspólnym Niebem z Gdyni, polegający m.in. na zrealizowaniu projektu zbudowania czujnika tlenku węgla i gazów wybuchowych (propan butan) z alarmem.
 
To jeszcze nie koniec!
Teraz zadaniem laureatów będzie wypełnienie dwóch pudełek sprzętem zakupionym dzięki środkom uzyskanym z grantów. Za pomocą materiałów z pierwszego pudełka uczestnicy konkursu będą realizować warsztaty, a drugi egzemplarz (z dokumentacją fotograficzną z zajęć) prześlą do siedziby Fundacji CoderDojo. Wszystko po to, aby wziąć udział w drugim etapie rozgrywki!

Nadesłane Fajne Pudełka zostaną ocenione przez mentorów CoderDojo podczas zajęć z Ninja, czyli podopiecznymi Fundacji. Oceniane będą głównie dwa kryteria: innowacyjność oraz możliwość wykorzystania sprzętu także po zakończeniu programu grantowego. Autorzy najlepszego pomysłu otrzymają zaproszenia na specjalne warsztaty w siedzibie firmy T-Mobile Polska.


Wróć do listy Następny wpis