Gdynia Mistrzem Polski Młodzików w unihokeju - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Gdynia Mistrzem Polski Młodzików w unihokeju

14
maj
Gdynia Mistrzem Polski Młodzików w unihokeju

12 i 13 maja na hali Akademickiego Centrum Sportu Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbył się Finał Mistrzostw Polski Młodzików w Unihokeju. To były pierwsze zawody tej rangi w kategorii młodzików, które odbyły się w Gdyni. W ubiegłym roku w naszym mieście odbył się za to Finał Juniorów Młodszych oraz wiele turniejów poprzedzających mistrzostwa, m. in. eliminacje i półfinał Mistrzostw Polski.

Do Gdyni przyjechały drużyny z całej Polski:
–  UKS Bankówka Zielonka (woj. mazowieckie)
– UKS Błyskawica Niechanowo (woj. wielkopolskie)
– UKS Pancerni Żurawica (woj. podkarpackie)
– UKS GO Lichnowy (woj. pomorskie)
– UKS Zryw Przykona (woj. wielkopolskie)
– UKS Wiatr Ludźmierz (woj. małopolskie)
– KS Dragons Płoskinia (woj. warmińsko-mazurskie)
– ULKS Olimpia Łochów (woj. mazowieckie)
– UKS Kołaczkowo (woj. wielkopolskie)
– Aligator UKS Chwarzno Gdynia (woj. pomorskie) – Gospodarz Mistrzostw Polski.

W finale wzięło udział 10 zespołów wyłonionych podczas eliminacji, które odbywały się już od października. Gdyński Aligator rozegrał 4 spotkania grupowe oraz w fazie pucharowej wygrał spotkania ćwierćfinałowe i półfinałowe. W sumie drużyna wygrała wszystkie 7 meczów co dało im awans do finału Mistrzostw Polski. W ciągu dwóch dni na hali rozegrano w sumie 33 spotkania, a w wielkim finale drużyna z Gdyni, po emocjonującym spotkaniu, pokonała drużynę z Zielonki 8:5 i otrzymała złoty medal. Medale mistrzom wręczyła Krystyna Przyborowska, naczelnik Wydziału Edukacji.

W zawodach wzięło udział ok. 150 zawodników z całej Polski, którzy przyjechali z licznym gronem kibiców. Najmocniej zawodników dopingowali kibice z Zielonki, Lichnowych, Płoskini i oczywiście z Gdyni.

Drużyna Aligatora UKS Chwarzno Gdynia trenuje w Szkole Podstawowej nr 48 i wszyscy zawodnicy są uczniami tej szkoły. Organizatorami turnieju były: Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, Polski Związek Unihokeja, Firma Masters, Firma Helukabel, KS Dragons Płoskinia i Aligator UKS Chwarzno Gdynia.

Drużyna mistrzów Polski z Aligatora UKS Chwarzno Gdynia:
Marcin Słonina, Łukasz Macedoński, Konrad Rybicki, Oskar Sztormowski, Mateusz Wolniak, Filip Oleszkiewicz, Karol Hennig, Szymon Muszyński, Kamil Jóskowski, Konrad Torbiński, Wiktor Lemańczyk, Marek Smykowski, Piotr Rokosz. Trener: Jakub Ambrosiewicz

Głównymi organizatorami mistrzostw były kluby: Aligator UKS Chwarzno Gdynia i KS Dragons Płoskinia.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek