Maturzyści, dacie radę! Powodzenia! - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Maturzyści, dacie radę! Powodzenia!

05
czerwiec
Maturzyści, dacie radę! Powodzenia!

W poniedziałek, 8 czerwca maturzyści przystąpią do długo wyczekiwanego w tym roku egzaminu dojrzałości. Gdynia trzyma za Was kciuki! Swoje matury wspominają Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta i Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. jakości życia.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=rhENVF8Zlkk[/embedyt]

Drodzy Maturzyści! Rozpoczynacie wyczekany egzamin, choć kasztany już dawno zakwitły. Nikt nie spodziewał się, że nim przystąpicie do matur, będziecie musieli wziąć udział w jeszcze jednej lekcji – nieoczekiwanej i wymagającej – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – Domyślam się, co czujecie. Gdy byłem w klasie maturalnej, wprowadzono stan wojenny. Wówczas także towarzyszyła nam niepewność jutra. Ale daliśmy radę. Jestem przekonany, że i Wy poradzicie sobie doskonale. Jesteście mądrzy, silni i dojrzali, co potwierdziliście w ostatnich tygodniach. Pierwszy egzamin dojrzałości macie już za sobą. Wierzę, że tę właściwą maturę również zdacie celująco. Spełniajcie marzenia i – choć teraźniejszość jest niepewna – nie bójcie się przyszłości! Trzymam za Was kciuki, powodzenia!

Do matury w 2 Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni przystępowałam bardzo dawno temu. Pamiętam, że najbardziej obawiałam się egzaminu z języka polskiego – wspomina przewodnicząca Rady Miasta Joanna Zielińska.Jeszcze dziś pamiętam temat pracy, którą pisałam „Krzywda społeczna w wybranych utworach Stefana Żeromskiego”. Temat był prosty, sympatyczny i tak naprawdę całą maturę wspominam bardzo sympatycznie.

– Przed maturą najbardziej bałem się tego, że będę nieprzytomny. Niektórzy z nas to skowronki, niektórzy sowy. Ja zdecydowanie należę do tej grupy osób, która lubi uczyć się i pracować do późnych godzin nocnych – opowiada Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Teraz rekomenduję Wam: odpocznijcie, nabierzcie sił, zrelaksujcie się. Czeka Was ważny egzamin, ale przygotowywaliście się do niego latami. To dobry moment, aby pokazać jaką macie wiedzę oraz jakie macie umiejętności. Pamiętajcie, dacie radę! 

Matura 2020 #wGdyni

W Gdyni do matury przystąpi 2257 uczniów z 19 szkół. Miasto z wielką starannością podeszło do przygotowania bezpiecznej przestrzeni podczas egzaminów maturalnych, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i rozporządzeniami Ministra Edukacji Narodowej.

Tylko do samej dezynfekcji pomieszczeń i ławek przeznaczono 1390 litrów środków dezynfekcyjnych. Na egzamin przygotowanych jest kolejnych 240 litrów, co pozwoli mniej więcej zdezynfekować ręce około 80 000 razy.

Przygotowano także 8100 rękawiczek oraz 3450 maseczek jednorazowych i 200 przyłbic ochronnych.

Ograniczenia wynikające z konieczności zachowania dystansu wymagają wykorzystania w szkołach dodatkowych pomieszczeń.

Podczas egzaminów maturalnych w Gdyni będzie zaangażowanych 684 nauczycieli i członków komisji egzaminacyjnych.

Dzięki pracy dyrektorów, kadry nauczycielskiej i pracowników administracji oraz obsługi, gdyńskie szkoły są w pełni przygotowane do egzaminów maturalnych.

Trzymamy za Was kciuki! Powodzenia!


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek