Menu górne

Kategoria

Matura na 100 procent za rok w Gdyni

Matura na 100 procent za rok w Gdyni

Dwoje uczniów z Gdyni wyróżnionych w ogólnopolskim projekcie „Matura na 100 procent”. Ogólnopolski projekt „Matura na 100 procent” to przedsięwzięcie zwracające uwagę na sukcesy polskich uczniów. To w jego ramach z Gdyni zostało wybranych dwoje absolwentów III LO: Paula Łuczkiewicz z klasy humanistycznej oraz Paweł Sawicki z klasy matematyczno-informatycznej.

W życiu nie podejrzewałam, że mój wynik maturalny znajdzie się wśród dwudziestu najlepszych w Polsce – mówi Paula Łuczkiewicz. – Bardzo przyjemnie jest czuć, że moja praca została doceniona.

Projekt jest dobrą okazją, by pokazać szkoły i środowiska tworzące warunki do osiągania tak znakomitych rezultatów. Dlatego w gali udział wziął Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. jakości życia.

Dotychczasowe gale finałowe projektu miały miejsce w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Lublinie – powiedział. – To samorządy, które tak jak my, stawiają na edukację. I to właśnie dlatego Gdynia, jako pierwsze miasto w północnej Polsce będzie gościć to wydarzenie za rok.
 
Ze swoich podopiecznych dumny jest dyrektor III LO Wiesław Kosakowski.

Są to kolejni laureaci konkursu “Matura na 100%” wywodzący się z III LO w Gdyni; łącznie było ich 5 w ostatnich 3 edycjach konkursu – wyjaśnia dyrektor Kosakowski. – Również wyniki pozostałych absolwentów gdyńskiej “Trójki” uzyskane i na maturze krajowej i maturze międzynarodowej zasługują na wielkie uznanie. Zatem jestem dumny ze wszystkich 200 tegorocznych absolwentów. Większość z nich będzie studiować na uczelniach w Warszawie, Krakowie oraz Trójmieście. Ponad 30 podejmie studia poza granicami Polski, m.in. w Oxford, Cambridge i Londynie. Z pewnością nie byłoby tak znakomitych wyników na egzaminach maturalnych bez fantastycznej pracy pedagogicznej nauczycieli III LO w Gdyni.

W wydarzeniu udział wzięli również dyrektorzy szkół, przedstawiciele organów prowadzących, kuratorzy oświaty, dyrektorzy OKE i rektorzy uczelni.

Idea ta powstała w gronie osób, od wielu lat zajmujących się szeroko rozumianą edukacją humanistyczną i społeczną, rozumiejących, że postęp i rozwój biorą się z humanistycznych wartości, nieodzownych zwłaszcza we współczesnym świecie galopującego rozwoju technologicznego – mówi Marek Wasiak  z Fundacji Zawsze Warto, organizatora Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent”. – Celem projektu jest coroczne zauważenie i wyróżnienie najlepszych z najlepszych polskich maturzystów, którzy zdali wszystkie egzaminy na 100 lub niemal na 100 procent. Tak znakomite wyniki warte są, by naszych laureatów promować i wspierać, motywując tym samym do dalszych wysiłków w realizacji ich planów i marzeń.

Podstawowym założeniem projektu jest, aby coroczne spotkania najlepszych maturzystów, będąc świętem polskiej szkoły odbywały się w kolejnych ośrodkach akademickich kraju, by były okazją do zainteresowania tą grupą wybitnej młodzieży ze strony uczelni i jednocześnie szansą pokazania młodym ludziom potencjału akademickiego i naukowego miasta-gospodarza.

Coroczne gale pokazują rosnące zainteresowanie projektem ze strony szkół wyższych, organów prowadzących szkoły, ale też urzędów marszałkowskich i prezydentów miast. Są też znakomitą okazją i formą promocji potencjału edukacyjnego i akademickiego miast-gospodarzy. Mamy wciąż nadzieję, że projekt zwróci również uwagę biznesu i gospodarki – twierdzi Marek Wasiak.

Gala finałowa „Matury na 100 procent” odbyła się w piątek 21 września 2018 w Auli Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie.

Przedsięwzięcie realizowane jest przez krakowską Fundację „Zawsze Warto” przy merytorycznym wsparciu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, organizatora corocznych egzaminów maturalnych.

 


Wróć do listy Następny wpis