Na zdjęciu znajduje się grafika - słowo "Strategy" w języku angielskim oznaczające strategię. Każda literka tego słowa znajduje się w kolorowym kółku na białym tle.

, ,

Mamy najnowsze prognozy zapotrzebowania na zawody w 2024 r. na Pomorzu

Pomorskie Obserwatorium Gospodarcze zamieściło najnowszym raportem na temat najbardziej pożądanych zawodów w 2024 r. na Pomorzu. To cykliczna analiza, opracowana przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, w ramach ogólnopolskiego badania “Barometr zaqwodów” zrealizowanegi na zlecenie Ministra właściwego ds. pracy.

 

Wyniki badania dzielą zawody na trzy najważniejsze kategorie:

  •  deficytowe – czyli te, w których nie powinno być trudności ze znalezieniem pracy, gdyż zapotrzebowanie pracodawców będzie duże, a podaż pracowników o odpowiednich kwalifikacjach – niewielka;

  • zrównoważone – czyli te, w których liczba ofert pracy będzie zbliżona do liczby osób zdolnych do podjęcia zatrudnienia w danym zawodzie;

  • nadwyżkowe – czyli te, w których znalezienie pracy może być trudniejsze z uwagi na niskie zapotrzebowanie i/lub nadmierną liczbę kandydatów spełniających wymagania pracodawców.

Prognoza na  2024 r. może być niezwykle ważnym drogowskazem w planowaniu kariery zawodowej. Wyniki jasno wskazują, w jakich zawodach warto się dokształcać, pokazują jak sytuacja w danym zawodzie w konkretnym powiecie,pomagają samodzielnie przeprowadzić analizę rynku pracy.

 

Cały raport do pobrania znajduje się TUTAJ.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Gdyńscy zawodowcy – program podnoszenia jakości i dopasowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. Program współfinansowany w ramach Programu Edukacja w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz funduszu Współpracy Dwustronnej w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.