Koncertowa Szkoła Podstawowa nr 16 - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Koncertowa Szkoła Podstawowa nr 16

15
styczeń
Koncertowa Szkoła Podstawowa nr 16

Koncert Świąteczny w Szkole Podstawowej nr 16 // fot. Katarzyna Balcerzak

Gdyńska szkoła wypełniona była kolędnikami, Święty Mikołaj jeździł na hulajnodze, a aniołki wraz z diabełkami ciągnęły sanie z choinką. Już po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 16 odbył się koncert piosenki świątecznej. Szkołę przepełniała zimowa aura, a cały występ wprowadził wszystkich uczestników koncertu w bożonarodzeniowy nastrój. Nie zabrakło znamienitych gości, rodziców i przyjaciół szkoły, a obok pięknie przebranych uczniów, wystąpiła nawet nauczycielka.

„Nikt nie jest za duży na bajki, a już na pewno nie można być za dużym, by poczuć świąteczną magię.” – tym cytatem pani dyrektor powitała liczne grono gości. To już czwarta edycja, zapoczątkowanego w 2018 roku świątecznego koncertu. Uczniowie, wspólnie z nauczycielami w magicznej, świątecznej aranżacji przygotowali wspaniałe przedstawienie, pełne nastrojowych utworów. Wśród publiczności nie zabrakło przedstawicieli samorządu, nauczycieli i pracowników administracji, rodziców, uczniów, mieszkańców dzielnicy i przyjaciół szkoły.

– To już kolejna edycja koncertu świątecznego, który wrósł w tradycję naszej szkoły – mówi Dorota Bębenek, dyrektor SP 16 w Gdyni. – Już po raz czwarty koncert jest doskonałą okazją do kultywowania tradycji świątecznych, upowszechniania polskich piosenek i pastorałek, do promocji talentów naszych uczniów oraz do integracji środowiska szkolnego ze środowiskiem lokalnym. Umożliwia pielęgnację wzajemnych relacji, podtrzymywania kontaktów w rodzinie i z przyjaciółmi.

Za organizację wydarzenia odpowiadała Magdalena Miksa, wraz z Kingą RyśEwą BonkowskąEwą Hebel oraz Hanną Słomską. Koncert poprowadzony został przez rodzica jednego z uczniów, oraz nauczycielkę – panią Julię Iwanicką, która oprócz współprowadzenia, również wykazała się talentem i zaśpiewała jeden z utworów.

– Na podkreślenie zasługuje wielopokoleniowe przygotowanie tego projektu. Od najmłodszych uczestników po nauczycieli, z których część to są nauczyciele emerytowani, a co roku wracają i angażują się w przygotowanie tego koncertu. Wspaniałe jest to, że nowa sala szkoły podstawowej nr 16 żyje, tętni nie tylko sportem, ale również kulturą. – mówi Marcin Wołek, radny miasta Gdyni.

Dzięki hojności wszystkich uczestników Kiermaszu Świątecznego na tę okazję zakupione zostały mikrofony pojemnościowe i oświetlenie sceniczne.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek