Kolorowa Gdynia z przyszłości [FILM] - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Kolorowa Gdynia z przyszłości [FILM]

10
marzec
Kolorowa Gdynia z przyszłości [FILM]

Po raz piąty mogliśmy zobaczyć i poczytać prace najmłodszych gdynian w konkursie „Gdyńskie wierszowanie” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury. W tym roku po raz pierwszy przyznano Grand Prix.

Co roku na konkurs trafia kilkadziesiąt prac. Są to wiersze i ilustrujące je prace plastyczne. Dzieci mają za zadanie wyobrazić sobie swoje ulubione miejsca naszego miasta w przyszłości. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych. W tym roku po raz pierwszy przyznano Grand Prix.

 – Dzieciaki widzą Gdynię bardzo kolorową, w kolorowych barwach, mają marzenia związane z naszym miastem. Wyłapują pozytywy, widzą nowoczesność miasta i jego otwartość. Wyobraźnia dzieci jest niesamowita i w taki bardzo rozległy sposób patrzą na Gdynię – mówi Elżbieta Cupiał, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury i dodaje: – Niektóre wiersze były przeurocze. Widać, że rodzice nie pomagali swoim pociechom w pracach. Dlatego mamy taki szczery obraz spostrzeżeń naszych najmłodszych mieszkańców.

Jako że Gdynia jest też miastem filmu, a Młodzieżowy Dom Kultury słynie z filmowych pomysłów, nie mogło zabraknąć podsumowania wydarzenia właśnie w tej formie. Pracownicy i przyjaciele MDK przygotowali nagranie, w którym zobaczymy dziecięce prace przeplatane z gdyńskimi krajobrazami i usłyszymy utwory młodych. Do współpracy przy materiale zaproszono Krystynę Przyborowską, naczelnik Wydziału Edukacji gdyńskiego magistratu. Pani Krystyna użyczyła swojego ciepłego głosu młodym i wyrecytowała ich wiersze.

 – Drodzy młodzi poeci! Gdynia to moje rodzinne miasto, miejsce niezwykłe – najpiękniejsze na całym świecie. Jego bajkowy urok odnalazłam w Waszych wierszach. Zaprezentowanie ich było dla mnie wielkim zaszczytem – mówi do uczestników Krystyna Przyborowska, naczelnik Wydziału Edukacji UM Gdyni.

Poniżej wyniki i film przygotowany przez MDK, który polecamy obejrzeć do końca.

GRAND PRIX Konkursu
Maksymilian Kryszewski

Kategoria 5-6 lat
1 miejsce – Ula Stasiak
2 miejsce – Adam Lidke
3 miejsce – Konstanty Bałandynowicz
Wyróżnienie – Wiktor Majkrzak

Kategoria 7-9 lat
1 miejsce – Laura Maziarz
2 miejsce – Maja Moskal
3 miejsce – Julia Russjan

Wyróżnienia:
Julia Mrozińska
Celina Obidzińska
Wiktoria Drelicharz
Zofia Kadylak
Alicja Lis
Piotr Czajka
Konrad Barczyński

Kategoria 10-13 lat
1 miejsce – Pola Gustke
2 miejsce – Oktawian Sozwa
3 miejsce – Anita Białaszewska

Wyróżnienia:
Jan Bachmura
Marcelina Tatol
Kacper Woliński
Pola Leszczyńska
Jan Sebastiański
Hanna Ossowska


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek