Kolejne gdyńskie przedszkole wypiękniało - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Kolejne gdyńskie przedszkole wypiękniało

11
grudzień
Kolejne gdyńskie przedszkole wypiękniało

Zakończył się remont Przedszkola nr 16 przy ul. Jana z Kolna 29 w Gdyni. Inwestycja za prawie pół miliona złotych nadała nowe oblicze placówce ze Śródmieścia i przyniesie znaczne oszczędności w kosztach ogrzewania.

Strategicznie i kompleksowo inwestujemy w infrastrukturę przedszkoli oraz szkół pomimo nieustannie zmniejszającego się udziału subwencji oświatowej z budżetu państwa w finansowaniu edukacji w naszym mieście. – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – Realizowane remonty nie tylko podnoszą komfort użytkowania, ale i przynoszą realne oszczędności dla Gdyni i jej mieszkańców. Aby przeprowadzane inwestycje były jak najbardziej opłacalne dla miasta, szukamy najlepszych rozwiązań i wykorzystujemy nowe technologie.

Termomodernizacja budynku została przeprowadzona pod nadzorem inwestorskim Wydziału Budynków UM Gdynia. Wykonano izolację przeciwwilgotnościową i termiczną ścian. Poszerzono otwory okienne z wykonaniem nadproża i wstawiono okna energooszczędne. Wyremontowane zostały balkon oraz schody zewnętrzne. Przy ociepleniu ścian wykorzystano prefabrykaty w ramach europejskiego projektu badawczego P2ENDURE, który otrzymał dofinansowanie w ramach programu „Horyzont 2020″, finansowanego przez Unię Europejską (2019). Gdynia na realizację prac przeznaczyła ok. 447 tys. zł.

– Każda taka inwestycja cieszy, bo to widoczna zmiana w codziennym życiu mieszkańców – mówi Joanna Zielińska, Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni – Z tego powodu Gdynia szczególnie dba o stałe podnoszenie standardu w gdyńskich przedszkolach.

Inwestycja to jednak nie tylko oszczędności w użytkowaniu budynku. Przedszkole bowiem wypiękniało i doskonale wpisuje się teraz w historyczną zabudowę Śródmieścia. Nowa elewacja w kolorystyce nawiązuje do znajdującego się w pobliżu Zespołu Miejskich Hal Targowych.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek