Jak spędzić Mikołajki w Gdyni - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Jak spędzić Mikołajki w Gdyni

06
grudzień
Jak spędzić Mikołajki w Gdyni

Dotarły do nas doniesienia, że Mikołaj w swoje święto wybiera się właśnie do Gdyni! Spotka się z nami 6 grudnia o godz. 17:30 na placu Grunwaldzkim. Nasz wyjątkowy gość, pomimo wielu świątecznych obowiązków, z radością przyjął zaproszenie Gdyni i jak co roku spotka się z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Obiecał, że w ten szczególny dzień zadba o to, aby wszystkie dzieci miały uśmiech na twarzy. Święty Mikołaj zapewnił również, że będzie miał worek pełen słodkich upominków, które rozda dzieciom podczas mikołajkowego spotkania. Nie odmówi też nikomu wspólnej fotografii.

Zapraszamy zatem 6 grudnia na plac Grunwaldzki, gdzie od godz. 17:30 na naszych milusińskich czekać będzie szereg atrakcji, pośród których między innymi wspólne śpiewanie pastorałek z podopiecznymi Teatru Muzycznego Junior oraz bajkowe występy aktorów z Bałtyckiego Teatru Różnorodności. Magiczną atmosferę wyczaruje nam anielski orszak szczudlarzy, a nieodłączni pomocnicy Świętego Mikołaja: Psotnik, Piękniś i Wstydniś zadbają o wspaniałą zabawę i radosny nastrój. Oczekiwanie na Świętego umili rozgrzewająca, gorąca czekolada. Tego wieczoru plac Grunwaldzki rozbłyśnie blaskiem świątecznych iluminacji, przygotowanych specjalnie na tę okazję, a niebo nad Gdynią rozjaśni pokaz sztucznych ogni.

Akwarium Gdyńskie

W tym roku Mikołajki w Akwarium Gdyńskim będą trwać aż 4 dni. Od 6 do 9 grudnia obowiązywać będzie 20% rabatu na wszystkie bilety dla osób odwiedza­jących Akwarium z dziećmi (do 18 roku życia). W dzień Mikołajek (6.12) każdy odwiedza­jący ekspozycję otrzyma drobny upominek, który będzie można odebrać na stoisku obok sklepiku.

Dodatkowo zorganizowane zostaną EKO-warsztaty pt. „Twórcze pakowanie prezentów”, które pozwolą na połączenie magii Świąt z kreatywnym wykorzystaniem foliówek i innych przedmiotów. Wszystkie grupy, które tego dnia będą brać udział w za­jęcia edukacyjnych, odwiedzą pomieszcze­nie hodowlane rekinów żarłaczy rafowych czarnopłetwych.

8 i 9 grudnia trwać będzie mikołajkowy weekend w Płetwusiowie, czyli sali przed­szkolnej. Zorganizowane zostaną półgo­dzinne warsztaty przyrodnicze dla dzieci od 4 do 6 lat pt. „Tajemnica rafy koralowej”. Dzieci poznają mieszkańców rafy koralowej wcielając się w rolę najeżki, kraba, konika morskiego lub rekina. Nie zabraknie także morskich bohaterów znanych bajek. Warsz­taty skierowane są do osób indywidualnych i rozpoczną się o godz. 12.00, 13.00 oraz 14.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr. tel. w Centrum Edukacji 58 732 66 20. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Udział w warsztatach jest w cenie biletu wstępu do Akwarium Gdyńskiego.

Rada Dzielnicy Oksywie oraz Klub 3. Flotylli Okrętów

Rada Dzielnicy Oksywie oraz Klub 3. Flotylli Okrętów z okazji Mikołajek zapra­szają na „Zabawę na królewskim dworze” 8 grudnia o godz. 10.00 do Sali Widowi­skowej 3. Flotylli Okrętów (kino Grom, ul. Rondo Bitwy pod Oliwą, Oksywie).

W programie spektakl teatralny Gdyń­skiego Centrum Kultury pt. „Księżniczka na ziarnku grochu” oraz animacje i Mikołaj z niespodzianką.
Bezpłatne zaproszenia do odbioru w sie­dzibie Rady przy ul. Godebskiego 8 (SP nr 33) w dniach 3-5.12 w godz. 16.00-18.00.

Gdyńskie Centrum Filmowe

Gdyńskie Centrum Filmowe (pl. Grun­waldzki 2) zaprasza 6 grudnia o godz. 9.00, 10.45 i 12.30. na filmowe Mikołajki dla zorganizowanych grup szkolnych. W programie trzy filmy familijne: „Miśków 2-óch w Nowym Jorku”, „Pettson i Findus – najlepsza gwiazdka”, „Misja Yeti”. Bajki nie mają ograniczeń wiekowych.

Dla chętnych zaplanowano również warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonają ozdoby i kartki świąteczne. Prace trafią na filmową choinkę wyeksponowaną w Gdyńskim Centrum Filmowym. Zajęcia plastyczne potrwają około 45 minut. Liczba miejsc jest ograniczona.
Rezerwacja miejsc na seanse filmowe oraz zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są pod adresem: kino@gcf.org.pl oraz tele­fonicznie: 570 366 391. Pokazy są płatne, obowiązują bilety grupowe (11 zł/osoba), a opiekunowie grup wchodzą na seans bezpłatnie. Koszt udziału w warsztatach plastycznych jest już w cenie biletu na film.

Dotarły do nas doniesienia, że Mikołaj w swoje święto wybiera się właśnie do Gdyni! Spotka się z nami 6 grudnia o godz. 17:30 na Placu Grunwaldzkim, fot. materiały prasowe

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni

Teatr Miejski (ul. Bema 26) jak co roku świętuje „Mikołajki” z dziećmi i ich rodzi­cami. Zaprasza na spektakle, warsztaty i zachęca do udziału w minisesji zdjęcio­wej z baśniowymi postaciami.

Od 5 do 12 grudnia zagra „Królową Śniegu” Hansa Christiana Andersena w reż. Krzysztofa Babickiego. Szczególnym dniem w mikołajkowym harmonogramie bę­dzie sobota 8 grudnia. To wówczas do teatru zawita dwójka Elfów, która wraz z dziećmi wprawi w ruch świąteczną Fabrykę Lalek. Najmłodsi wykonają kukiełki i pacynki pod okiem artystów: Agnieszki i Jacka Bałów, a następnie na drodze improwizowanej za­bawy poznają podstawy animacji lalkowej.

Warsztaty są skierowane do dzieci w wie­ku od 3 do 9 lat (z 1 opiekunem). Wstęp na zajęcia jest bezpłatny. Zgło­szenia do 4 grudnia włącznie na adres: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Udział w zajęciach oznacza wyrażenie zgody na udostępnianie swojego wizerunku. Mikołajkowy harmonogram (8 grudnia):
12.30-14.30 – Świąteczna Fabryka Lalek: warsztaty teatralno-plastyczne,
16.00 – spektakl „Królowa Śniegu” (brak miejsc),
17.15 – wspólne zdjęcie dzieci z aktorami po spektaklu „Królowa Śniegu”.

Gdyńskie Centrum Kultury

Gdyńskie Centrum Kultury (ul. Jana z Kolna 25) zaprasza:
– 4 grudnia o godz. 18.00 na spektakl „Księżniczka na ziarnku grochu” w reż. Tomasza Podsiadłego. Niezwykle za­bawna, a przy tym nieco ironiczna historia księżniczki Pirlipatki i księcia, który nie po­trafi sobie znaleźć żony. Spektakl dla dzieci powyżej 4. roku życia. Bilety: 25 zł.
– 6 grudnia o godz. 9.00 i 11.00 na spek­takl „Superświetnie” Szymona Jachimka w reż. Magdaleny Bochan-Jachimek. Spektakl grupy „W Kaczych Butach” to bajka dla dzieci i opowieść dla dorosłych. Bilety: 20 zł.

Centrum Nauki Experyment

Centrum Nauki Experyment (al. Zwy­cięstwa 96/98) zaprasza na Mikołajki Experymenciaków. 6 grudnia najmłodsi amatorzy nauki, czyli dzieci w wieku od roczku do pięciu lat, wraz z opiekunami odkryją krainę świątecz­nej zabawy. W ramach pięciu specjalnie przygotowanych zakątków: muzycznego, ruchowego, logopedycznego, plastyczne­go oraz zabaw manipulacyjnych, na małe elfy czekać będzie Domek Skrzatów czy Tęczowa Kryjówka. Wraz ze Świętym Mi­kołajem, maluchy pobawią się i poćwiczą w ramach zajęć logorytmicznych. Wyłącznie od kreatywności i entuzjazmu dzieci będzie zależało udekorowanie experymentalnej choinki oraz stworzenie oryginalnych, nauko­wych podarunków. Dodatkową atrakcją będą warsztaty Zumba Kids przeprowadzone przez trenerki MTV Dance Fit.
Świąteczna zabawa dla najmłodszych planowana jest 6 grudnia w dwóch odsło­nach: o godz. 10.00 i 16.30. Bilety w cenie 18 zł obejmują udział opiekuna z dzieckiem w zabawie oraz wstęp na wystawę. Szcze­góły na stronie www.experyment.gdynia.pl.

Muzeum Marynarki Wojennej

Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawi­szy Czarnego 1B) zaprasza na mikołajkową promocję od 3 do 7 grudnia na lekcje mu­zealne za symboliczną złotówkę od grupy. Kontakt: Małgorzata Derlacz-Chmie­lowiec, e-mail: malgorzata.chmielowiec@ muzeummw.pl, tel. 885 505 811.

Fundacja Aktywnie i Zdrowo i Gdynia Rodzinna

Fundacja Aktywnie i Zdrowo i Gdynia Rodzinna zaprasza najmłodszych (dzieci przedszkolne i dzieci klas I-V) na wspól­ną zabawę mikołajkową z Arką Gdynia Basket Woman.

Tego dnia dzieci wykonają ręcznie robione ozdoby świąteczne, drużyna Ba­sket Woman zadba o aktywność fizyczną najmłodszych, Młodzieżowy Dom Kultury przedstawi część artystyczną, symulator żeglarski dostarczy wrażeń z żeglowania na sucho, będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcia z fotobudki. Nie zabraknie również Mikołaja, Elfów i Renifera.

Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza 6 grudnia o godz. 10.30 na wykład dla najmłodszych po­łączony z warsztatami plastycznymi „Gdyński Mikołaj”. Mało kto wie, że Święty Mikołaj regularnie odwiedza Gdynię, nie tylko w czasie świąt! Ponoć już wieki temu obserwowano jak czyni cuda w dzielnicy Chylonia.

Gdzie można go obecnie spotkać i jaki ma związek z rybakami gdyńskimi?, Jak ob­chodzono mikołajki na przestrzeni wieków?, Jakie potrawy spożywano zimą w dawnej Gdyni? Jakie stroje szyto… ze spadochro­nów i co łączy francuskie kontenerowce z reniferami?
Opowieści świąteczne, które będzie pre­zentować znawca Gdyni Michał Miegoń, po­łączone zostaną z warsztatami plastycznymi. Wstęp bezpłatny, ale obowiązują zapi­sy: zapisy@muzeumgdynia.pl, 58 662 09 36/37/38.

Biblioteka Gdynia

Biblioteka Gdynia również przygo­towała dla czytelników mikołajkowe atrakcje. 4 grudnia o godz. 17.00 Biblioteka Ob­łuże (ul. Boisko 6) zaprasza dzieci, wraz z rodzinami na mikołajkowe przedstawienie „Dziadek do orzechów” w wykonaniu Teatru Duet z Krakowa. Po spektaklu dzieci czeka spotkanie z Mikołajem i wręczenie małych upominków.

Biblioteka Wzgórze (Bpa. Dominika 3) zaprasza 6 grudnia o godz. 17.30 na Bajki z metra dla dzieci od 3. roku życia razem z rodzicami.

Biblioteka Chylonia „pod Żabką” (ul. Kartuska 20B) zaprasza na mikołajkowe spotkanie 6 grudnia o godz. 17.30. W programie: głośne czytanie mikołajkowych opowieści, zajęcia plastyczno-techniczne i zręcznościowe oraz zagadki), a także słodki poczęstunek dla dzieci.

Biblioteka z Pasją (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza 6 grudnia o godz. 18.00 na Christmas Jam Session. Do dyspozycji: teksty, pianino, gitara elektryczna, flety pro­ste i drobne perkusjonalia (cymbałki, trójkąt, tamburyn, marakasy, kastaniety, jajka-grze­chotki i inne). Mile widziane własne instrumenty.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek