Informator dla ósmoklasistów - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Informator dla ósmoklasistów

25
kwiecień
Informator dla ósmoklasistów

Ósmoklasiści przygotowują się już do wyboru szkoły ponadpodstawowej. Pomoże im w tym informator, stanowiący kompendium wiedzy o ofercie edukacyjnej gdyńskich szkół ponadpodstawowych. Materiał zawiera charakterystykę 22 gdyńskich szkół ponadpodstawowych, szczegółowy opis oddziałów, pozalekcyjne aktywności oraz charakterystyki zawodów.

 

Wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z pierwszych ważnych decyzji w życiu każdej osoby – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Z tą myślą przygotowaliśmy informator zawierający ofertę edukacyjną skierowaną do uczniów stojących u progu wyboru nowej ścieżki edukacyjnej. To doskonały przewodnik po bogatej ofercie gdyńskich szkół. Różnorodne profile klas oraz bogata paleta zawodów z pewnością pozwolą rozwijać pasje i zainteresowania, co będzie miało wpływ na dalszą ścieżkę edukacyjną a w przyszłości na karierę zawodową. Jestem przekonany, że w gdyńskiej szkole jest klasa o wymarzonym profilu i zawodzie, w której nauka będzie nie tylko kolejnym szczeblem edukacji, ale także realizacją planu, jakim jest zdobycie upragnionego zawodu.

 

Uczniów wybierających szkołę ponadpodstawową nie obowiązuje rejonizacja. Oznacza to, że mogą wybrać dowolną szkołę średnią czy to w miejscu swojego zamieszkania, czy poza nim. W Gdyni uczniowie mogą wybrać 5 szkół a w nich nieograniczoną liczbę oddziałów.

W informatorze znajdą także informacje o kurach zawodowych, przeliczaniu ocen na punkty czy też możliwości skorzystania ze wsparcia doradcy zawodowego.

 

Informator dostępny jest tutaj

Niezbędnik absolwenta

 


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek