Informacja o działaniu placówek oświatowych w Gdyni podczas epidemii - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Informacja o działaniu placówek oświatowych w Gdyni podczas epidemii

16
wrzesień
Informacja o działaniu placówek oświatowych w Gdyni podczas epidemii

Gdyńskie szkoły od września 2020 r. powróciły do pracy stacjonarnej. W trosce o bezpieczeństwo uczniów, jak też nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji do gdyńskich placówek – szkół i przedszkoli – wdrożone zostały wytyczne opracowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Do szkolnych ławek w gdyńskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych wróciło blisko 27 000 uczniów.

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji rozpoczęliśmy rok szkolny w trybie stacjonarnym, starając się jak najlepiej przygotować placówki i pracowników. Wdrożyliśmy w szkołach wytyczne MEN oraz GIS. Monitorujemy przypadki zakażeń w województwie. Sytuacja epidemiologiczna jest, niestety, bardzo dynamiczna, dlatego mimo ufności w zastosowane środki ostrożności, jesteśmy czujni i gotowi do reakcji. Jeżeli zajdzie taka konieczność, gdyńskie placówki są także gotowe na naukę zdalną. – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – Głęboko wierzę, że gdyńskie szkoły i ich dyrektorzy, nauczyciele, jak też pracownicy obsługi i administracji poradzą sobie z wyzwaniami. O ich profesjonalizmie najlepiej świadczy praca wykonana przy wdrożeniu nauki zdalnej wiosną tego roku, jak i wyniki naszych uczniów na niedawnych egzaminach zewnętrznych, wyróżniających się na tle Trójmiasta, województwa pomorskiego i całego kraju.

W trosce o bezpieczeństwo w przedszkolach i szkołach

Do przedszkoli i szkół w Gdyni trafiło w na przełomie sierpnia i września 2020 r. blisko 60 palet środków higienicznych i ochrony. Niezbędne wsparcie powędrowało łącznie do około dwustu miejsc.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w szczególny sposób zabezpieczamy placówki oświatowe w Gdyni. Zdrowie i bezpieczeństwo tak uczniów, jak i pracowników szkół jest dla nas absolutnym priorytetem – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Materiały pochodzą m.in. z Agencji Rezerw Materiałowych, Ministerstwa Edukacji Narodowej i zakupów gdyńskiego samorządu. Wśród przekazanych materiałów znalazło się kilkadziesiąt palet 5-litrowych płynów do dezynfekcji oraz ponad 200 000 szt. maseczek jednorazowych. Środki trafiły do zarówno do samorządowych, jak i niepublicznych placówek oświatowych.

Wielotonowe dostawy realizowane były przez ostatnie tygodnie we współpracy z 7 Pomorską Brygadą Obrony Terytorialnej i Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni.

Aktualna informacja o sytuacji epidemicznej w gdyńskich placówkach:

>>>>>>> Dane na 16 marca 2021 r. (godz. 11.00)

Uczniowie i dzieci z przedszkoli objęte kwarantanną816↓
Uczniowie i dzieci z przedszkoli chorujące wskutek zakażenia koronawirusem50 ↑
Łączna liczba uczniów w placówkach (szkoły i przedszkola) w Gdyni31001
Nauczyciele objęci kwarantanną75 ↓
Nauczyciele chorujący wskutek zakażenia koronawirusem62 –
Łączna liczba nauczycieli w gdyńskich placówkach3805
Pracownicy administracji i obsługi objęci kwarantanną49 ↓
Pracownicy administracji i obsługi chorujący wskutek zakażenia koronawirusem44 ↑
Łączna liczba pracowników administracji i obsługi w gdyńskich placówkach2031
Placówki oświatowe z nauczaniem w trybie zdalnym65
Placówki oświatowe z klasami z nauką w trybie zdalnym0
Łączna liczba placówek oświatowych w Gdyni98

Nauczanie zdalne dla wszystkich szkół ponadpodstawowych oraz dla szkół podstawowych w klasach I-VIII. Szkoły podstawowe mają obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek