III LO w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Liceów Perspektywy 2018 - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

III LO w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Liceów Perspektywy 2018

09
styczeń
III LO w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Liceów Perspektywy 2018

III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni zajęło 5. miejsce w 20. jubileuszowej edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018! W województwie pomorskim szkoła jest niekwestionowanym liderem. Natomiast najlepszym wśród techników w województwie i 55. w Polsce zostało Technikum Hotelarskie w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni.

Ranking Perspektywy to klasyfikacja, na którą co roku w napięciu czekają zarówno dyrektorzy szkół i nauczyciele, jak również władze samorządowe odpowiedzialne za edukację. Co roku przygotowywuje go Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Jest podsumowaniem całorocznej pracy. Pokazuje jakość kształcenia młodych ludzi, a dla uczniów i rodziców jest pomocnym źródłem wiedzy przy podejmowaniu decyzji o wyborze szkoły.

Sukces III LO jest tym bardziej wyjątkowy, ponieważ jest znacznym awansem, niespotykanym w skali kraju. W 2015 roku szkoła zajmowała 9. lokatę w rankingu, w roku ubiegłym było to miejsce 6., a obecnie szkoła zajmuje 5. pozycję w Polsce! Od ponad 25 lat cieszy się mianem najlepszego liceum ogólnokształcącym w Gdyni oraz na Pomorzu.

Sukcesem pochwalić się może również Technikum Hotelarskie w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni, które zostało ogłoszone najlepszym technikum w województwie pomorskim (55. lokata w kraju).

Poza ogólnopolskim, Perspektywy publikują też ranking wojewódzki, w którym bardzo wysoko lokują się gdyńskie placówki.

W województwie wysoko ocenione zostały:
VI LO im. Wacława Sierpińskiego (3. miejsce)
Katolickie LO im. Jana Pawła II (5. miejsce)
X LO im. Gdyńskich Nauczycieli Boh. II WŚ (12. miejsce)
I Akademickie LO im. Zasłużonych Ludzi Morza (13. miejsce)
Technikum Gastronomiczne w ZSH-G (16. miejsce)
II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza (19. miejsce)
Ogólnokształcące Liceum Jezuitów im. św. St. Kostki (22. miejsce)
XIV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika (26. miejsce)

W rankingu o miejscu szkoły decydują wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych. Zasady rankingu ustaliła kapituła złożona z dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad.

Pracom kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łuszczyk, b. rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Zestawienia opracowywane są przez redakcję tygodnika edukacyjnego Perspektywy we współpracy z komitetami głównymi olimpiad przedmiotowych, uczelniami wyższymi oraz okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi (OKE), odpowiedzialnymi za organizację egzaminu maturalnego w poszczególnych województwach.

Szczegółowe wyniki: www.perspektywy.pl


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek