"Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!" - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

“Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!”

22
listopad
“Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!”

Fundacja Dbam o Mój Zasięg zaprasza do współtworzenia ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!” Ideą kampanii jest wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych w społeczeństwie, w którym tak ważną rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne.

Do realizowanej kampanii organizatorzy zapraszają przede wszystkim przedszkola oraz szkoły podstawowe z Gdyni i z terenu całej Polski, ale także domy kultury, świetlice, biblioteki, restauracje, kawiarnie, place zabaw oraz wszystkich tych, którym bliska jest idea pisania kartek świątecznych.

Dołączając do projektu można zamówić przygotowane przez organizatorów kartki i rozdać je dzieciom celem napisania życzeń świątecznych wspólnie ze swoimi rodzicami. Fundacji udało się pozyskać fundusze na stworzenie i wydrukowanie 200 000 kartek świątecznych. To znaczy, że przedszkola i szkoły, które dołączą do akcji i zamówią kartki, otrzymają je gratis, ponosząc jedynie koszt przesyłki.

Pragnąc pobudzić wyobraźnię najmłodszych Fundacja organizuje również przegląd plastyczny skierowany do dzieci w przedszkolach oraz klasach I-III szkoły podstawowej na najpiękniejszą kartkę. Dla laureatów oraz ich opiekunów przygotowano atrakcyjne nagrody.

Już 1 grudnia Fundacja Dbam o mój zasięg zaprasza w godz. 10.00-14.00 do Casa Cubeddu Ristorante da Domenico (ul. Spółdzielcza 1 w Gdyni) na wspólne tworzenie własnych kartek światecznych:

Przyjdź, najlepiej z dziećmi, a jeszcze lepiej z całą rodziną – z babcią, dziadkiem, siostrą, bratem, wujkiem i ciocią – i wspólnie z nami wypisuj i twórz kartki świąteczne. Pamietajmy o naszych bliskich, którzy czekają na naszą obecność. Zróbmy im super niespodziankę na nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

Nie ograniczajmy się jedynie do zwykłego wypisanie kartek. Zobacz co możesz wspólnie zrobić z dzieckiem podczas wspólnego tworzenia bożonarodzeniowych kartek: https://idaswieta.com/co-mozesz-zrobic-wspolnie-z-dzieckiem/
Podczas naszego spotkania Fundacja Dbam o Mój Zasięg zapewnia materiały plastyczne, kartki świąteczne przez nasz już przygotowane, świetnych animatorów prowadzących spotkanie.

Uwaga‼️ Uwaga‼️ Uwaga‼️ Od 24 listopada kartki świąteczne przygotowane przez Fundację Dbam o Mój Zasięg dostępne przez cały czas za darmo dla wszystkich gości Casa Cubeddu Ristorante da Domenico (do odwołania).

Czy wiesz, że:
Pojedyncza wiadomość sms ograniczona jest do 160 znaków nieprzypadkowo. Fiedhelm Hillebrand przeprowadził analizę, w której udowodnił, że jest to w znaczący sposób podyktowane przez głęboko zakorzenione ludzkie przyzwyczajenie, zgodne z tradycyjną formą podtrzymywania więzi. Cóż to za badania przeprowadził Hillebrand? Przejrzał stosy pocztówek, na których jak się okazało w większości przypadków znalazło się około 150 znaków.

Szczegóły kampanii na stronie www.idaswieta.com


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek