Gdyńskie szkoły w krajowej czołówce! - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Gdyńskie szkoły w krajowej czołówce!

10
styczeń
Gdyńskie szkoły w krajowej czołówce!

Jedno z najlepszych liceów w kraju? Znajdziesz je w Gdyni! Znamy już wyniki nowego rankingu miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy” – III LO znalazło się na bardzo wysokiej, 4. pozycji w Polsce. W grupie najlepszych liceów, które zapracowały na tzw. złotą tarczę, jest też VI LO czy II LO. Inna lista dała z kolei gdyńskiemu Technikum Hotelarskiemu pozycję jednego z najlepszych techników na Pomorzu. Sprawdź, które szkoły zanotowały najlepsze wyniki!

Czwarci w Polsce, najlepsi na Pomorzu

Po raz kolejny z dumą możemy powiedzieć, że w Gdyni działa jedna z najlepszych szkół w Polsce! III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w najnowszej edycji rankingu tworzonego przez miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” uplasowało się w ścisłej krajowej czołówce, zajmując 4. lokatę.

W skrócie oznacza to, że zsumowane wyniki matur i olimpiad przedmiotowych w „Trójce” były w poprzednim roku szkolnym jednymi z najwyższych w Polsce i zdecydowanie najwyższymi na Pomorzu. Jednocześnie szkoła poprawiła swoją pozycję sprzed roku, gdy zajęła 5. miejsce w Polsce! Wysokie pozycje to już tradycja. Przedstawiciele III LO w czwartek gościli w auli Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

– W 21. edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół 2019 uwzględniającym uzyskane w roku szkolnym 2017/2018 osiągnięcia gdyńska „Trójka” okazała się po raz dwudziesty pierwszy najlepszym liceum w województwie pomorskim. Znalazła się także w pierwszej czwórce najlepszych liceów w Polsce – podkreśla Wiesław Kosakowski, dyrektor III LO w Gdyni.

Nie tylko „Trójka”. Gdyńska czołówka

Do grona najlepszych krajowych liceów, które w rankingu są oznaczane tzw. „złotą tarczą” trafiły też inne gdyńskie szkoły:

Dobrze wypadły także inne licea: X LO oraz I ALO (srebrne tarcze) i Ogólnokształcące Liceum Jezuitów, XIV LO, Liceum Plastyczne w ZSP oraz Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w ZSP (brązowe tarcze).

Technika trzymają poziom

To nie koniec dobrych wiadomości – „Perspektywy” tradycyjnie opublikowały też osobny ranking dotyczący techników, w których, oprócz matur i olimpiad, pod uwagę brane są dodatkowo wyniki egzaminów zawodowych. Gdyńskie Technikum Hotelarskie sklasyfikowano jako 55. placówkę w kraju i 3. na Pomorzu!

To wynik bardzo zbliżony do zeszłorocznego notowania, a wysokie pozycje zajęły też Technikum w ZS Administracyjno-Ekonomicznych (srebrna tarcza) i Technikum Budowy Okrętów (brązowa tarcza).

Edukacja – najlepsza inwestycja

Wniosek jest prosty – gdyńskie szkoły średnie konsekwentnie utrzymują wysoki poziom nauczania. Część z nich podniosła w tym roku swoje pozycje w rankingu, a od lat uzyskują prawo do korzystania z „tarcz”, czyli swego rodzaju znaków jakości od miesięcznika „Perspektywy”, organizatora rankingu. Często dla samych uczniów pozycja na liście bywa jednym ze wskaźników pomocnych przy wyborze przyszłej szkoły.

– Ranking, który obserwujemy już od wielu lat regularnie potwierdza, że gdyńska edukacja jest jedną z najlepszych w Polsce. Nie inaczej jest także tym razem – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Wyniki mówią same za siebie, po raz kolejny III LO oferuje poziom nauczania ze ścisłej krajowej czołówki i daje swoim uczniom ogromne możliwości rozwijania talentu, a i inne gdyńskie licea regularnie notują wysokie pozycje. Dobrze na liście rankingowej wypadają też nasze technika. Stała, wysoka pozycja szkół w rankingach częściowo wpływa też na ich promocję i budowę marki, co pomaga w utrzymywaniu wysokiego poziomu nauczania przez wiele lat. Dla nas to potwierdzenie, że inwestycja w gdyńskie szkoły to jedna z najlepszych możliwych inwestycji – podkreśla wiceprezydent Bartoszewicz.

Pełne wyniki Rankingu „Perspektyw” ze szczegółowym podziałem na ranking maturalny, ranking olimpijski, i rankingi wojewódzkie liceów oraz techników zostały opublikowane w nocy ze środy na czwartek na stronie internetowej www.perspektywy.pl.

Ranking pojawi się także na łamach nowego numeru miesięcznika edukacyjnego wydanego w tym samym dniu.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek