Menu górne

Kategoria

Gdyńskie szkoły silne na Pomorzu

Gdyńskie szkoły silne na Pomorzu

III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni najlepsze na Pomorzu. Na początku roku szkoła po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce w województwie pomorskim w prestiżowym rankingu miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy”. 7 lutego, na Politechnice Gdańskiej odbyła się uroczysta gala, na której nagrodzono pomorskie szkoły, w tym także gdyńskie.

Przypomnijmy, w 21. edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół 2019 uwzględniającym uzyskane w roku szkolnym 2017/2018 osiągnięcia, III LO w Gdyni okazało się czwartym najlepszym liceum w Polsce oraz pierwszym w województwie pomorskim.

Wśród szkół z regionu, Gdynia ma aż cztery licea w pierwszej dziesiątce. Tuż za „Trójką” uplasowało się VI LO im. Wacława Sierpińskiego. Do szacownego grona dołączyły także Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II (miejsce 7.) oraz II LO im. Adama Mickiewicza (miejsce 10.).

W kategorii szkół technicznych wyróżnione zostało gdyńskie Technikum Hotelarskie w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych, sklasyfikowane na 3. miejscu w województwie pomorskim.

W miniony czwartek, 7 lutego 2019 roku, w auli Politechniki Gdańskiej odbyła się gala, podczas której najlepsze szkoły średnie z Pomorza odebrały zdobyte nagrody i wyróżnienia. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, senatorowie i posłowie na Sejm RP, w tym Bogdan Borusewicz – wicemarszałek Senatu RP, a także przedstawiciele środowiska naukowego, Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, przedsiębiorcy, dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie reprezentujący wyróżnione szkoły.

– Serdecznie gratuluję tym z Państwa, których szkoły okazały się najlepsze w tegorocznej edycji Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników. Nie ma wątpliwości, że podobnie jak inne zestawienia przygotowywane przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” będzie on dla uczniów, ich rodziców i opiekunów oraz nauczycieli drogowskazem pokazującym ścieżkę dalszej edukacji, a w przyszłości kariery. Jednocześnie mam nadzieję, że Wy, drodzy uczniowie, podążając za tym drogowskazem, już za kilka lat ponownie traficie na Politechnikę Gdańską – powiedział prof. dr hab. inż. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej.

Statuetkę „Alegoria Nauki” za zajęcie pierwszego miejsca wśród liceów z województwa pomorskiego odebrał Wiesław Kosakowski, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdyni.

– To wyjątkowo wzruszający moment. Śledząc losy absolwentów gdyńskiej „Trójki”, mogę być dumny z tego, co robią – powiedział Wiesław Kosakowski, dyrektor III LO w Gdyni – Dziękuję koleżankom i kolegom, dyrektorom szkół, za to, że jesteście. Podpatruję i uczę się od was. Dzięki temu, jacy jesteście, my też możemy się rozwijać. My, trójmiejskie szkoły, różnimy się, ale różnimy się pięknie. Pozwala nam to na współprace, do czego zachęcam.

Zainteresowani mogą obejrzeć udostępnioną przez Politechnikę Gdańską galerię zdjęć oraz relację wideo z uroczystości wręczenia nagród.

Pełne wyniki Rankingu „Perspektyw” ze szczegółowym podziałem na ranking maturalny, ranking olimpijski, i rankingi wojewódzkie liceów oraz techników zostały opublikowane w nocy ze środy na czwartek na stronie internetowej www.perspektywy.pl.

Dyrektorom, nauczycielom, rodzicom i przede wszystkim uczniom wyróżnionych szkół serdecznie gratulujemy.


Wróć do listy Następny wpis