Po raz kolejny Gdynia Liderem Edukacji - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Po raz kolejny Gdynia Liderem Edukacji

20
marzec
Po raz kolejny Gdynia Liderem Edukacji

Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni z certyfikatem Samorządowego Lidera Edukacji // fot. materiały organizatora

Samorządowy Lider Edukacji po raz ósmy trafił właśnie do Gdyni! Ale to jeszcze nie wszystko, komisja tym razem doceniła I Akademickie Liceum Ogólnokształcące, które otrzymało tytuł Edukacyjnej Doskonałości, oraz wyjątkową osobę, Krystynę Przyborowską, którą uznano za „Kobietę Roku w Edukacji”.

„Samorządowy Lider Edukacji” jest jednym z najważniejszych programów, które badają jakość edukacji w naszym kraju. Jego celem jest nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, wspierania młodzieży i współpracy ze środowiskami edukacyjnymi. W tym roku jednym z ważnych kryteriów oceny, było również wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży.

 

– Po raz kolejny nasze miasto zostało docenione za jakość edukacji – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – W Gdyni doskonale wiemy, że inwestując w edukację, inwestujemy w przyszłość miasta. Mamy wspaniałe szkoły, rewelacyjnych nauczycieli, zdolną młodzież, zaangażowanych rodziców. Naszą jakość doceniają zewnętrzni eksperci. To powód do dumy.

Droga do tytułu nie jest prosta – aplikacje, nadesłane przez samorządy poddawane są ocenie Kapituły, w której zasiadają wybitni specjaliści i naukowcy m.in. z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. To najlepsi specjaliści, każdego roku decydują również o tym, które szkoły otrzymają nagrodę. W tym roku po raz pierwszy zdecydowano się także nagrodzić kobiety, które w całej Polsce działają na rzecz edukacji. W Gdyni nagroda trafiła do Naczelnik Wydziału Edukacji, Krystyny Przyborowskiej.

 

– To kolejny dowód na to, jak bardzo dyrektorzy, nauczyciele i rodzice wspólnie z przedstawicielami gdyńskiego samorządu zaangażowani są w tworzenie dobrego klimatu do nauki w naszym mieście – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – W Gdyni robimy z każdym rokiem więcej, aby nasza edukacja była nowoczesna, wspierająca, wybiegająca w przyszłość. W tym celu działamy wspólnie jako całe środowisko Gdyni edukacyjnej.

Co eksperci docenili w naszym mieście? Między innymi wysokie wyniki, jakie osiągają nasi uczniowie, a które weryfikują egzaminy zewnętrzne i olimpiady przedmiotowe, szkoły pracujące metodą projektową, inwestycje gminy w jakość budynków i ich dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Bardzo ważnym kryterium w tym roku było wsparcie psychologiczne oferowane uczniom. Nasze projekty w tym zakresie realizuje Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, trzy gdyńskie Poradnie Psychologiczno-PedagogiczneGdyński Zespół Wsparcia dla Oświaty, a wspiera Gdynię w tym Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF.

 

Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni z certyfikatem Samorządowego Lidera Edukacji // fot. materiały organizatora
Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni odbiera certyfikat // fot. materiały organizatora
Lidia Łączyńska, dyrektor I ALO i Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni // materiały organizatora

Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek