Gdyńskie pierwszaki i nasze ptaki - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Gdyńskie pierwszaki i nasze ptaki

03
luty
Gdyńskie pierwszaki i nasze ptaki

Wystartowała właśnie jubileuszowa, 25 edycja konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni”. Młodzi ornitolodzy z Zespołu Wczesnej Edukacji nr 1 karmniki dla ptaków budowali w towarzystwie rodziców i dziadków. Powstały ciekawe dzieła, które już wkrótce trafią na konkurs Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Gdyni.

Budowa ptasiej infrastruktury, dla pierwszaków z Zespołu Wczesnej Edukacji nr 1, stała się pretekstem do międzypokoleniowych, integracyjnych warsztatów, w których wraz z najmłodszymi uczniami wzięli udział ich rodzice i dziadkowie.

– Nasze szkoły są mocno osadzone w gdyńskim środowisku, rodzice i najbliżsi uczniów są w nich zawsze mile widziani – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Fakt, że dorośli towarzyszą uczniom w zdobywaniu wiedzy, stają się obok nauczycieli ich przewodnikami i pomagają odkrywać świat, jest niezwykle istotny w przebiegu procesu edukacyjnego. Gratuluję pomysłu warsztatów – dzięki nim uczniowie nie tylko przyczynili się do wzbogacenia środowiska naturalnego naszego miasta, ale również mogli się nauczyć bardzo praktycznych umiejętności od starszych członków rodziny.


Karmniki, które zbudowali uczniowie 1b to wspaniałe i niezwykle pomysłowe konstrukcje, które na pewno spodobają się skrzydlatym mieszkańcom miasta.

– Takie warsztaty to okazja do integracji, rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie wyobraźni, rozwijania umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej – wylicza Karolina Korjat, wychowawczyni 1b i pomysłodawczyni warsztatów. – We wspaniałej atmosferze powstały niezwykle kreatywne konstrukcje. Wszystkie prace wezmą udział w konkursie ,,Zapraszamy ptaki do Gdyni” i wspomogą ptasich mieszkańców gdyńskich osiedli i terenów zielonych.


Tegoroczna edycja konkursu kończy się 17 lutego, na młodych budowniczych czekają atrakcyjne nagrody.

Gdynia pomaga ptakom już od ćwierćwiecza. Przez te wszystkie lata mieszkańcy zbudowali w ramach konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni” blisko 6 tysięcy budek i karmników oraz wykonali prawie 600 prac plastycznych w roku 2021 – jedynym, kiedy pandemia wymusiła inną organizację konkursu.

Regulamin konkursu i więcej informacji na jego temat dostępnych jest tutaj. tekst: Aneta Marczak, fot. Filip Śmigielski


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek