Gdyńscy ósmoklasiści poradzili sobie z egzaminami! - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Gdyńscy ósmoklasiści poradzili sobie z egzaminami!

03
sierpień
Gdyńscy ósmoklasiści poradzili sobie z egzaminami!

To nie był łatwy rok szkolny, ale udało się! Gdyńscy uczniowie podczas egzaminów ósmoklasistów jak zwykle osiągnęli wyniki znacznie ponad średnią w województwie czy w Polsce.

Wbrew trudnościom związanym z zamkniętymi szkołami i zdalną edukacją, gdyńscy ósmoklasiści bardzo dobrze poradzili sobie z końcowymi egzaminami zewnętrznymi. Osiągnęli wyniki porównywalne z zeszłorocznymi, a na matematyce – nawet nieco lepsze! Jak zwykle, średnia punktów w gdyńskich szkołach znacznie przewyższała tę w Polsce czy w naszym województwie.

– Serdecznie gratuluję ósmoklasistom bardzo dobrych wyników! Warto je docenić zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę okoliczności, w jakich młodzież musiała przygotowywać się do egzaminów. Pamiętajmy, że ten rocznik uczniów w ubiegłym roku był dotknięty również konsekwencjami ogólnopolskich strajków w oświacie. – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Cieszę się, że młodzieży udało się przezwyciężyć te trudności. To był szczególny czas dla nas wszystkich. Jednak jako miasto również zdaliśmy ważny egzamin – przejścia na naukę zdalną. Zawdzięczamy to nauczycielom, dyrektorom szkół, pracownikom administracji i obsługi, jak też wieloletnim gdyńskim inwestycjom w edukację.

Tegoroczna średnia punktów z egzaminów ósmoklasistów z języka polskiego wyniosła 65,05 (67 w 2019 roku), z matematyki 55,66 (przy 53 w 2019 r.) z j. angielskiego 67,05 (przy 70 w 2019 r.). Średnia wyników w Gdyni była w tym roku wyższa od średniej w Polsce o ok. 6 punktów na języku polskim, blisko 10 punktów na matematyce i ponad 13 punków na egzaminach z j. angielskiego. W stosunku do wyników w województwie przewaga gdyńskich uczniów jest jeszcze, o 1-2 punkty wyższa.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek