Gdynia w ogólnopolskiej reprezentacji Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Gdynia w ogólnopolskiej reprezentacji Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych

11
styczeń
Gdynia w ogólnopolskiej reprezentacji Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych

Minister Anna Zalewska powołała Radę Dyrektorów Szkół Zawodowych, do której weszło 42 dyrektorów szkół z całej Polski. Wśród członków Rady jest też przedstawiciel Gdyni Marian Deregowski, dyrektor Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych. Rada ma wspierać MEN w “zakresie wypracowania oraz konsultowania nowych rozwiązań dotyczących systemu szkolnictwa zawodowego”.

Członkami Rady zostali dyrektorzy szkół prowadzących kształcenie zawodowe (techników i branżowych szkół I stopnia) reprezentujący różne branże.

– Chcemy korzystać z Państwa wiedzy i doświadczenia w zakresie szkolnictwa zawodowego. Jesteśmy gotowi wdrożyć każde rozwiązanie, które będzie zachęcać młodzież do nauki zawodu – zapowiedziała minister Anna Zalewska.

Rada Dyrektorów Szkół Zawodowych będzie wspierać Ministra Edukacji Narodowej i Kuratorów Oświaty w “zakresie wypracowania oraz konsultowania nowych rozwiązań dotyczących systemu szkolnictwa zawodowego w Polsce”. Jej członkowie ma proponować zmiany w kształceniu zawodowym, w tym w tworzeniu rozwiązań organizacyjno-prawnych, a także brać udział w prowadzeniu wstępnych konsultacji nowych rozwiązań w środowisku dyrektorów szkół i współpracujących z nimi pracodawców.

Marian Deręgowski, ZSChiE

 

Przewodniczącą Rady jest wiceminister edukacji Marzena Machałek. Zadaniem Rady stanie się też “aktywny udział jej członków w działaniach promujących szkolnictwo zawodowe, w szczególności w środowisku pracodawców”. – Uważamy, że nie będzie dobrego kształcenia zawodowego dopóki nie będziemy mówić jednym językiem i rozumieć własnych celów: dyrektorzy szkół, samorządowców oraz biznes – podkreśliła wiceminister Machałek. Rada Dyrektorów ma też zapraszać do udziału w jej pracach w charakterze doradców – ekspertów i specjalistów z rynku.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek