Gdynia dofinansowuje uczniowskie konkursy - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Gdynia dofinansowuje uczniowskie konkursy

28
marzec
Gdynia dofinansowuje uczniowskie konkursy

Ponad 50 różnych konkursów dofinansowane zostało przez miasto Gdynia w drugim półroczu roku szkolnego 2022/2023. To szereg zmagań – nie tylko na etapie międzyszkolnym ale i wojewódzkim.

W budżecie miasta zaplanowano na konkursy międzyszkolne 83 942 złotych. O dofinansowanie konkursów wystąpiło 15 szkół podstawowych, sześć zespołów szkół, cztery licea ogólnokształcące, jeden z ośrodków szkolno-wychowawczych oraz jedno centrum kształcenia. Tematyka proponowanych zmagań jest naprawdę szeroka. Szkoły nie tylko chcą mierzyć się w tradycyjnych konkursach matematycznych czy ortograficznych ale coraz częściej stawiają na konkursy dotyczących dziedzin rozwijających się w szkołach i niezwykle atrakcyjnych dla uczniów.

– Nasze społeczności szkolne są niezwykle kreatywne, a my szukamy rozwiązań jak możemy ich wspierać w tej kreatywności. Mamy nadzieję, że konkursy dla uczniów nie tylko będą zmaganiami ale też dobrą zabawą i ciekawą przygodą. W tym półroczu roku szkolnego dofinansowaliśmy ponad 50 różnych wydarzeń o niezwykle różnorodnej tematyce – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Wśród dofinansowanych konkursów znajdujemy również te kontynuowane od wielu lat jak np. Ogólnopolski Festiwal Filmów Uczniowskich “Młode Albatrosy” organizowany przez SP 51, konkurs matematyczny dla uczniów klas III organizowany przez SP 18 czy Miejski Konkurs Piosenki i Poezji Patriotycznej organizowane przez SP 26. Tradycyjnie młodzi będą mogli zmierzyć się w wielu konkursach plastycznych czy wokalnych.

Zainteresowanie budzą np. Otwarte Zawody Projektowania Obiektów Trójwymiarowych i Druku 3D o Mistrzostwo Gdyni organizowane przez IX LO, Gif Wielkanocny będący pomysłem SP 6 czy Międzyszkolne Mistrzostwa w Grach Logicznych (SP 10). Sporą część stanowią konkursy dotyczące języków obcych – od anglojęzycznego konkursu prawniczego krasomówczego (II LO), przez międzyszkolny konkurs języka hiszpańskiego (IX LO) po Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy w języku angielskim „Reading Brings Us Unknown Friends” (ZSO nr 8). Jeżeli chodzi o języki nie może w Gdyni zabraknąć wydarzenia dotyczącego języka kaszubskiego w postaci konkursu pod nazwą „Rodno Mowa”, a także konkursów dotyczących wiedzy o regionie. Na liście znalazł się też międzyszkolny konkurs piosenki ukraińskiej, organizowany przez SP 26. Listę uzupełniają zmagania specjalistów z danych zawodów np. konkurs nakrywania stołów (ZSHG) czy „I ty możesz zostać ekonomistą” (ZSAE).

Lista dofinansowanych konkursów:


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek