Falochron osłania gdyńską edukację - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Falochron osłania gdyńską edukację

23
kwiecień
Falochron osłania gdyńską edukację

Niepubliczne przedszkola, szkoły i firmy z obszaru oświaty skorzystają z pomocy Gdyni. Wszystko dzięki Falochronowi dla Edukacji. Znamy wyniki programów Akademia Dzielnicowa oraz Szkoła Mistrzów, wchodzących w skład gdyńskiego pakietu pomocowego.

Znamy już oferty które zostaną zrealizowane w ramach programów Akademia Dzielnicowa oraz Szkoła Mistrzów, które wesprą prywatne podmioty z obszaru edukacji w czasie kryzysu.

Akademia Dzielnicowa – lista wybranych ofert >>>>

Szkoła Mistrzów – lista wybranych ofert >>>>

Czym jest Falochron dla Edukacji?

Falochron dla Edukacji to plan skoordynowanych działań Miasta Gdynia obejmujący poszerzenie oferty edukacyjnej i opiekuńczej. Celem jest wsparcie dla placówek niepublicznych oraz innych podmiotów i osób prowadzących działalność gospodarczą w obszarze szeroko pojętej edukacji i usług opiekuńczych.

– W ostatnim czasie gdyński system oświatowy doświadczył wielkich zmian. To inny sposób prowadzenia zajęć, nauka zdalna, nowe wyzwania, z którymi wszyscy się mierzymy. Gdyńska edukacja i system edukacji nad najmłodszymi gdynianami to żłobki, przedszkola i szkoły publiczne, sukcesy Gdyni nie byłyby jednak możliwe, gdyby nie potężne wsparcie, aktywność i ciężka praca osób zaangażowanych w działalność prywatną. Niepubliczne żłobki, przedszkola, ale również punkty opieki nad dziećmi, kawiarnie rodzinne, kluby rodzinne, to wielki sztab osób, które w swojej misji zawodowej odnajdują wielką pasję i przyjemność w kształceniu i wspieraniu najmłodszych gdynian. Dzisiaj wiele z tych osób nie może prowadzić swojej działalności, nie mając pewności co do przyszłych projektów i szans na ich realizację. Wychodząc naprzeciw nowym potrzebom w zupełnie nowej dla nas sytuacji, postanowiliśmy uruchomić falochron dla edukacji, który składa się z trzech głównych filarów – wyjaśnia Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Falochron dla Edukacji tworzą trzy programy:

Akademia Dzielnicowa – program, dzięki któremu placówki publiczne zlecą, a niepubliczne podmioty zrealizują działania edukacyjne za milion złotych. Co ważne 90% środków zostanie przekazane 3 dni po podpisaniu umowy.
Szkoła Mistrzów – w ramach której kadra pedagogiczna i dyrektorzy szkół w Gdyni mogą przeznaczyć milion złotych na szkolenia, warsztaty i kursy podnoszące kwalifikacje.
Rozwój Gdyńskiego Systemu Żłobkowego, w ramach którego Gdynia zabezpiecza w prywatnych żłobkach do końca 2023 roku, 200 miejsc, które poszerzą ofertę dla mieszkańców Gdyni. Koszt programu to 4 miliony złotych. Rezultaty działań w tym programie zostaną ogłoszone w maju.

Jak wyglądało aplikowanie do programów Akademia dzielnicowa i Szkoła Mistrzów?

Do 16 kwietnia prywatne podmioty z obszaru edukacji składały swoje oferty placówkom publicznym: szkołom przedszkolom, pracowniom psychologiczno-pedagogicznym. Te, które zostały uznane przez dyrekcję i nauczycieli za najlepsze – zostały przekazane w formie wniosków o dofinansowanie ze środków Miasta Gdyni.

Czym jest gdyński Falochron?

Falochron to pakiet pomocowy Gdyni dla mieszkańców w różnych obszarach życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Składa się z kilku filarów, dedykowanych mieszkańcom w kilku obszarach: przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, kultury, edukacji i sportu.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek