Falochron dla maturzystów - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Falochron dla maturzystów

22
maj
Falochron dla maturzystów

Matura zawsze jest wyzwaniem, a tym bardziej w czasie zamkniętych szkół i domowej nauki. Dzięki dodatkowym 40 tysiącom złotych przeznaczonym przez Gdynię na konsultacje ponad 700 maturzystów będzie mogło lepiej przygotować się do egzaminu dojrzałości.

– Tegoroczni maturzyści są zmuszeni uczyć się do egzaminów maturalnych w szczególnych warunkach, dlatego Gdynia dba o zapewnienie im pomocy – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Dzięki dodatkowym konsultacjom nauczyciele będą mogli poświęcić im więcej czasu, a uczniowie zyskają szansę na bardziej komfortową naukę. Jestem głęboko przekonany, że z takim wsparciem kadry pedagogicznej poradzą sobie doskonale na nadchodzących egzaminach. Trzymam kciuki za wszystkich gdyńskich maturzystów!

Z gdyńskiego Falochronu dla maturzystów skorzysta młodzież z 12 gdyńskich szkół, które już potwierdziły swój udział. To I Akademickie Liceum Ogólnokształcące, Licea Ogólnokształcące nr II, III, V, VI, X, XIV i XVII oraz Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych, Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych, Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych i CKZiU nr 3.

Maturzyści z innych szkół, którzy potrzebują wsparcia, mogą kontaktować się z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Gdyni. Jego pracownicy przekażą informacje o możliwości dołączenia do grup powstałych przy innych szkołach – wystarczy napisać na adres: wydz.edukacji@gdynia.pl.

Już teraz wiadomo, że konsultacje maturalne pomogą co najmniej 345 uczniom przygotować się do matury z języka polskiego, 285 uczniom do egzaminu z matematyki, a 89 – z języka angielskiego.

Podobną pomoc na wnioski dyrektorów szkół organizowano również w latach ubiegłych, jednak w tym roku taka forma wsparcia jest szczególnie ważna ze względu na zamknięte od marca placówki i odbywa się na zupełnie nowych zasadach. Na organizację zajęć przeznaczono ponad 40 000 złotych.

Zajęcia rozpoczną się w poniedziałek, 25 maja – najwcześniej, jak tylko było to możliwe w związku z wymogami epidemiologicznymi. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, konsultacje będą odbywały się stacjonarnie, w grupach o dopuszczalnej liczebności uzależnionej od powierzchni sal lekcyjnych.

Przypomnijmy, że tegoroczne matury odbędą się od 8 do 29 czerwca w zmienionej formule – przeprowadzana będzie jedynie część pisemna, z pominięciem egzaminów ustnych. W Gdyni do egzaminów przystąpi 2410 uczniów ze szkół publicznych i niepublicznych. Cykl egzaminów rozpocznie się od matury z języka polskiego. Przystępujący poznają swoje wyniki najpóźniej do 11 sierpnia.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek