Erasmus Day w Szkole Podstawowej nr 12 - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Projekty

Erasmus Day w Szkole Podstawowej nr 12

Erasmus Day w Szkole Podstawowej nr 12

18 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, uczestnicy programu Erasmus+ zorganizowali Dzień Erasmusa podsumowując swoje roczne działania w międzynarodowym projekcie „Stop Climate Change – Together Europe Achieves More”. Grono pedagogiczne, uczniowie oraz rodzice obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą zadań wykonywanych w czasie trzech wyjazdów zagranicznych do Cholargos w Grecji, Vinkovci w Chorwacji oraz Roermond w Holandii.

Uczestnicy szkolnego koła Erasmus+ przygotowali wiele prezentacji i warsztatów dotyczących, między innymi, globalnego ocieplenia, efektu cieplarnianego, uchodźców klimatycznych, zagrożonych gatunków zwierząt czy śladu węglowego.   Przeprowadzili eksperymenty chemiczne w czasie Dni Nauki, wykonali gry planszowe i grę w programie Scratch. Zakupiono stację pogody, by śledzić zmieniające się warunki atmosferyczne. Wykonano również pomiary temperatury w celu przeprowadzenia eksperymentu „miejska wyspa ciepła”.

Podczas Dnia Erasmusa uczniowie zachęcali do obejrzenia zdjęć z wydarzeń i zdawali z nich relację. Pokazano lapbooki dotyczące zmian klimatycznych oraz krajów partnerskich, rozdawano gadżety, które mają przypominać o ochronie środowiska. Koordynator szkolny projektu, pani Justyna Wrześniowska-Choszcz odpowiadała na pytania i opowiadała o celach programu, jakimi są przyczynienie się do powstrzymania zmian klimatycznych oraz wzrost świadomości ekologicznej wśród społeczności szkolnej. W dniach 6-12 października Szkoła Podstawowa nr 12 będzie gospodarzem kolejnego spotkania w ramach projektu, w którym uczestniczą uczniowie i nauczyciele z Grecji, Chorwacji, Holandii, Włoch i Litwy. Temat spotkania brzmi: Save the forests, we need oxygen (Ratujmy lasy, potrzebujemy tlenu). Oprócz działań na rzecz środowiska będzie to wspaniała okazja do szlifowania języka angielskiego i zawarcie nowych przyjaźni.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek