Menu górne

Kategoria

Energetyczna gra miejska

Energetyczna gra miejska

Efektywność energetyczna to teraz temat nr 1! Weź udział w grze miejskiej i w formie pasjonującej zabawy poznaj sposoby w jaki możesz zaoszczędzić energię w swoim domu.

– Stosowanie dobrych praktyk w oszczędzaniu energii, ciepła i wody to obowiązek każdego człowieka, tego dużego i małego. A nie ma lepszego sposobu na edukację poprzez zabawę! Dlatego zapraszamy całe rodziny na start gry, której temat oszczędzania energii będzie towarzyszył cały dzień, a zdobyta wiedza zostanie już z nimi na zawsze!- zachęca Marek Łucyk, Wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Gra miejska „Z Energią po Gdyni” wystartuje w mikołajkowy weekend, 4 grudnia o godzinie 10.30 z Placu przy ul. Zawiszy Czarnego 1 (Plac wolnej Ukrainy).

Uczestnicy podzieleni na drużyny otrzymają instrukcje, według których będą musieli pokonać określoną trasę z sześcioma przystankami w charakterystycznych dla Gdyni punktach. Po dotarciu do stacji zmierzą się z zadaniem związanym z tematyką energetyczną i tylko poprawne rozwiązanie upoważni drużynę do otrzymania punktacji oraz wskazówki dotyczącej lokalizacji kolejnego punktu.

Do wykonania zadań będzie potrzebna nie tylko wiedza, ale też spryt, spostrzegawczość, a przede wszystkim działanie zespołowe. Na wszystkich uczestników czekają niespodzianki, upominki, a na mecie wspólne ognisko z poczęstunkiem. Zwieńczeniem zabawy będzie rozdanie nagród rzeczowych dla najlepszej drużyny oraz pokaz palenia w piecach metodą odgórną przygotowany przez gdyńską Straż Miejską.

Jak wziąć udział w zabawie?

Zbieraj ENERGIĘ i widzimy się na starcie!

Szczegółowe informacje:
Samodzielny Referat ds. Energetyki
Tel.: (058) 668 23 50

Gdynia w klimacie

Do pobrania:


Wróć do listy Następny wpis